b92.net 
<https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=03&dd=16&nav_category=640&nav_id=1370255>
  


Vučić o međunarodnoj zajednici: Pet godina me lažu


9-12 minutes

  _____  

Prokuplje -- Predsednik Aleksandar Vučić rekao je da međunarodnoj zajednici, 
koja je garant Briselskog sporazuma, a ne samo Albancima, više ništa ne veruje 
po pitanju ZSO. 

Izvor: Tanjug petak, 16.03.2018. | 17:10 -> 19:28 

 

Foto: Tanjug / Dimitrije Goll

"O ZSO se priča na svakom sastanku. Ja im ne verujem ništa. Pet godina me lažu. 
Pet godina tražim i sada kažem 'lažete me'. Ne samo Albanci. Njima nisam 
previše ni verovao, već vama iz međunarodne zajednice", rekao je on 
odgovarajući na pitanja novinara u Prokuplju. 

Vučić je podsetio da je Srbija ispunila sve što je potpisala. 

"Oni su vaše mezimče, vi ste im napravili nezavisnu državu, vi, SAD i mnoge 
evropske zemlje. Kako ne možete da nagovorite vaše mezimče da ispuni što je 
potpisalo, a vi ste garant toga?“, istakao je on. 

Vučić je kazao da vidi da ih uopšte to pitanje ne interesuje, a Albance svakako 
nije nikada interesovalo. 

„Jedino kada treba negde za nešto da se napadnu Srbi, tu su šampioni“, 
kritikovao je šef srpske države dodajući da nismo mi sasvim bez načina da se 
svemu tome suprotstavimo. 

Takođe je kazao da ne očekuje „baš ništa“ od Specijalnog suda za OVK. 

Podsetio je da je 14 godina od strašnog pogroma, ubijanja, proterivanja Srba i 
rušenja naših crkava, krstova sa njih, a da niko nije za taj pogrom odgovarao. 

"Nijedan čovek nije odgovarao za taj pogrom. Toliko o Euleksu i međunarodnoj 
pravdi", konstatovao je on. 

Srbi su danas, prema njegovim rečima, nešto zadovoljniji zato što je mirnije, 
što predstavnici Srbije potpuno slobodno o svemu govore i to i pred najvišim 
starnim predstavnicima, što nije bio slučaj ranije, kada su se sakrivali u 
mišiju rupu ili govorli samo jedni protiv drugih, sa ciljem da ostanu na 
vlasti. 

„Ja danas uz podršku građana svakome govorim u lice i brinem o sudbini naroda“, 
rekao je on. 

Vučić je kazao da će se Srbija boriti mirnim sredstavima, da neće nikoga 
provocirati. 

Što se kosovske vojske tiče, ponovio je pitanje - gde piše da imaju pravo na 
to? 

„Kada to pitam - tišina, 'maca pojela jezik'...Zato što to ne piše nigde. Ne 
možete zasnivati sve na nasilju, i tome dođe nekad kraj“, poručio je on. 

Istakao je da je važno da Srbi razumeju da je država Srbija uz njih, iako ima 
vrlo ograničeno polje delovanja. 

Ukazao je da Srbija uspeva da im isplaćuje plate i penzije, pruža pomoć. 

„Mislim da smo mnogo više pomogli ljudima, nego što je dogovoreno u Lapljem 
Selu. Mislim da smo napravili time neki pomak“, rekao je Vučić. 

On je istakao da je važno da se reši pitanje Kosova i Metohije, jer ćemo se u 
suprotnom „topiti“ i nestajati.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/086a01d3bd97%24eb806d10%24c2814730%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to