rs.sputniknews.com 
<https://rs.sputniknews.com/politika/201803181114942118-cepurin-glasanje-u-srbiji-atmosfera-normalna/>
  


Чепурин: Проблеми са гласањем само у Украјини и Великој Британији, у Србији 
нормално


Sputnik

2-3 minutes

  _____  

Политика <https://rs.sputniknews.com/politika/> 

14:04 18.03.2018(освежено 14:06 18.03.2018) Преузмите краћи линк

Руски амбасадор у Србији Александар Чепурин изјавио је да су проблеми са 
гласањем у иностранству забележени само у Украјини, где екстремисти не 
дозвољавају грађанима да приђу амбасадама, и у Великој Британији где се 
створила апсолутнo немогућ психолошки амбијент за гласање, али да у Србији, са 
друге стране, влада сасвим нормална атмосфера.

© Sputnik/ Бранко Максимовић

Он се захвалио српским властима и Министарству унутрашњих послова наше земље 
што је грађанима Руске Федерације у Србији омогућено да процес гласања буде 
нормалан.

Амбасадор је рекао и да очекује да на овогодишњим изборима излазност у Београду 
буде изузетно висока, будући да је до 12 сати гласало 330 људи, док је на 
прошлим изборима 2012. године укупно гласало 523 људи.

„Мислим да ће око 1.500 људи гласати у Београду, да ће у Новом Саду гласати 200 
и још 150 у Нишу. Желим да се захвалим свим грађанима Русије, којих са правом 
гласа у Србији има око 1.800. На жалост изборна комисија у складу са законом 
може да има само 15 људи и самим тим су ограничени капацитети приликом издавања 
гласачких листића, због чега се стварају гужве у амбасадама, али грађани су 
показали стрпљење“, рекао је.

Чепурин је подсетио и да Русија има 11 временских зона, те да ће гласање на 
територији целе земље бити завршено када се затвори последње бирачко место у 
најзападнијем делу Русије – Калињинграду у 19 часова по београдском времену, 
након чега ће бити објављени први прелиминарни резултати.

Оценио је и да је на територији Руске Федерације излазност такође далеко виша 
него што је то био случај 2012. године, што показују подаци са бирачких места у 
Сибиру и на Далеком Истоку.

Чепурин се осврнуо и на вест да је Жерард Депардје, који поседује и руски 
пасош, гласао у руској амбасади у Паризу рекавши да је том приликом француски 
глумац, упитан какав му је осећај приликом гласања, рекао да гласа са осећајем 
патриотизма и љубави према Русији.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01d301d3bec2%24dcb55300%24961ff900%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to