oslobodjenje.rs <http://www.oslobodjenje.rs/2018/03/18/vojvoda-aleksic-nocni-vukovi-i-srpska-udruzenja-su-im-pretnja-veterane-republike-srpske-izjednacili-sa-vehabijama/>
ВОЈВОДА АЛЕКСИЋ, НОЋНИ ВУКОВИ И СРПСКА УДРУЖЕЊА СУ ИМ ПРЕТЊА? Ветеране Републике Српске изједначили са вехабијама 4-5 minutes _____ Министарство безбедности БиХ означило је као безбедносну претњу по БиХ Равногорски покрет, војводу Славка Алексића, руски Мото-клуб "Ноћни вукови", удружења "РС - Част отаџбине" из Београда, "Ветеране Републике Српске", као и радикалне селефисте, пише портал "Indeks.ba". У информацији Министарства безбедности БиХ, која је сачињена на основу података добијених у последња два месеца од полицијско-обавештајних агенција налазе се и имена појединаца који представљају претњу по безбједности. Међу њима су и Џевад Галијашевић, Предраг Ћеранић, Мирослав Лазански, Душко Вукотић, вођа руског мото-клуба "Ноћни вукови" Александар Залдастанов звани Хирург, и вођа огранка ове организације у Србији Саша Савић. Залдастанову и Савићу је забрањен улазак у БиХ, наводи "Индекс". Према наводима овог портала, појединци који су безбедносна претња су и Предраг Богићевић, Мирко Велимировић звани Пајо, Александар Синђелић и Андрија Мандић. Информација о организацијама, формацијама и појединцима који представљају безбедносну претњу по БиХ достављена је Заједничкој комисији за одбрану и безбедности БиХ, на њихов захтев од пре месец и по. У информацији Министарства безбедности налази се и Руско удружење ветерана "Наследници победе за Балкан" и Ветерани Републике Српске, а на попису су и браћа Нермин и Армин Ћулум из Санског моста, који је на челу Спортског клуба "УТ". Двојица браће на челу су и бајкерске организације "Јунајтед Трибјунс". Полицијско-обавештајне агенције у БиХ означиле су и Удружење грађана "Аскери" као безбедносну претњу. Портал "Индекс" наводи да је за ово удружење наведено да немају обележја војне обуке нити формације, а да се у везу са њим доводе Берин Балијагић, Насер Орић, Армин Балтић, Енвер Хебибовић тренер Салке Зилџића, Нермин Ћуприја, те да "Аскери" сарађују са удружењима "Понос" из Грачанице, "Светло" из Маглаја и са Сафетом Кудузовићем. На списку је и Аир Софт клуб из Цазина "Црна муња", за који је наведено да имају војну и полицијску обуку. Безбедносна претња по БиХ је, према Министарству безбедности, и Удружење "Зелене беретке". Као пример зашто представљају опасност наведено је њихово саопштење од 7. децембра 2017. године, у којем су поручили члану Председништва БиХ Бакиру Изетбеговућу да "100.000 војника стоји иза њега". Опасност по безбедност у БиХ представља и сајбер–криминал и ширење говора мржње. Министар безбедности БиХ Драган Мектић потврдио је раније да постоји тајни, поверљиви документ о којем не би могао да излази у јавност. "Али, могао бих рећи да смо обрадили целу ту проблематику, да постоје одређена сазнања и информације о постојању, да кажем, радикализованих група које у одређеним сегментима заговарају и неку врсту насиља. У тој информацији смо све скупа довољно образложили да надлежна комисија и парламент о томе може компетентно расправљати", рекао је Мектић за Алтернативну телевизију. Како због Шиптара понижавају Крагујевац и целу Србију, погледајте ОВДЕ <http://www.pravda.rs/2018/03/17/zbog-siptara-ponizavaju-kragujevac-i-srbiju-zabranili-srpsku-himnu-i-zastavu-na-godisnjicu-bombardovanja/> . Извор: РТРС -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/009c01d3beca%2453fb3680%24fbf1a380%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
