oslobodjenje.rs 
<http://www.oslobodjenje.rs/2018/03/18/vojvoda-aleksic-nocni-vukovi-i-srpska-udruzenja-su-im-pretnja-veterane-republike-srpske-izjednacili-sa-vehabijama/>
  


ВОЈВОДА АЛЕКСИЋ, НОЋНИ ВУКОВИ И СРПСКА УДРУЖЕЊА СУ ИМ ПРЕТЊА? Ветеране 
Републике Српске изједначили са вехабијама


4-5 minutes

  _____  

Министарство безбедности БиХ означило је као безбедносну претњу по БиХ 
Равногорски покрет, војводу Славка Алексића, руски Мото-клуб "Ноћни вукови", 
удружења "РС - Част отаџбине" из Београда, "Ветеране Републике Српске", као и 
радикалне селефисте, пише портал "Indeks.ba".

У информацији Министарства безбедности БиХ, која је сачињена на основу података 
добијених у последња два месеца од полицијско-обавештајних агенција налазе се и 
имена појединаца који представљају претњу по безбједности.

Међу њима су и Џевад Галијашевић, Предраг Ћеранић, Мирослав Лазански, Душко 
Вукотић, вођа руског мото-клуба "Ноћни вукови" Александар Залдастанов звани 
Хирург, и вођа огранка ове организације у Србији Саша Савић. Залдастанову и 
Савићу је забрањен улазак у БиХ, наводи "Индекс".

Према наводима овог портала, појединци који су безбедносна претња су и Предраг 
Богићевић, Мирко Велимировић звани Пајо, Александар Синђелић и Андрија Мандић.

Информација о организацијама, формацијама и појединцима који представљају 
безбедносну претњу по БиХ достављена је Заједничкој комисији за одбрану и 
безбедности БиХ, на њихов захтев од пре месец и по.

У информацији Министарства безбедности налази се и Руско удружење ветерана 
"Наследници победе за Балкан" и Ветерани Републике Српске, а на попису су и 
браћа Нермин и Армин Ћулум из Санског моста, који је на челу Спортског клуба 
"УТ". Двојица браће на челу су и бајкерске организације "Јунајтед Трибјунс".

Полицијско-обавештајне агенције у БиХ означиле су и Удружење грађана "Аскери" 
као безбедносну претњу.

Портал "Индекс" наводи да је за ово удружење наведено да немају обележја војне 
обуке нити формације, а да се у везу са њим доводе Берин Балијагић, Насер Орић, 
Армин Балтић, Енвер Хебибовић тренер Салке Зилџића, Нермин Ћуприја, те да 
"Аскери" сарађују са удружењима "Понос" из Грачанице, "Светло" из Маглаја и са 
Сафетом Кудузовићем.

На списку је и Аир Софт клуб из Цазина "Црна муња", за који је наведено да 
имају војну и полицијску обуку.

Безбедносна претња по БиХ је, према Министарству безбедности, и Удружење 
"Зелене беретке". Као пример зашто представљају опасност наведено је њихово 
саопштење од 7. децембра 2017. године, у којем су поручили члану Председништва 
БиХ Бакиру Изетбеговућу да "100.000 војника стоји иза њега".

Опасност по безбедност у БиХ представља и сајбер–криминал и ширење говора мржње.

Министар безбедности БиХ Драган Мектић потврдио је раније да постоји тајни, 
поверљиви документ о којем не би могао да излази у јавност.

"Али, могао бих рећи да смо обрадили целу ту проблематику, да постоје одређена 
сазнања и информације о постојању, да кажем, радикализованих група које у 
одређеним сегментима заговарају и неку врсту насиља. У тој информацији смо све 
скупа довољно образложили да надлежна комисија и парламент о томе може 
компетентно расправљати", рекао је Мектић за Алтернативну телевизију.

Како због Шиптара понижавају Крагујевац и целу Србију, погледајте ОВДЕ 
<http://www.pravda.rs/2018/03/17/zbog-siptara-ponizavaju-kragujevac-i-srbiju-zabranili-srpsku-himnu-i-zastavu-na-godisnjicu-bombardovanja/>
 .

Извор: РТРС

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009c01d3beca%2453fb3680%24fbf1a380%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to