glassrpske.com <http://www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Fila-Covjecanstvo-ce-u-buducnosti-na-Hag-gledati-kao-na-pravnu-sramotu/257730.html>
Čovječanstvo će u budućnosti na Hag gledati kao na pravnu sramotu 2 minutes _____ 18.03.2018 09:56 | Срна Београд - Адвокат Тома Фила оцијенио је да ће човјечанство у будућности на Хашки трибунал гледати као на правну срамоту и нонсенс. Фила каже да је у Хашком трибуналу измишљено дјело "удружени злочиначки подухват" које нигдје не постоји и које није прихватио ни стални Међународни суд. "Уведен је полуанглосанксонски систем суђења без пороте, мењана су правила током процеса, а стандарди су били, како је признао председник судског већа у жкосовском случајуж, нижи него код националних правосуђа", рекао је Фила за "Вечерње новости". Фила је навео да је вријеме које је провео у Хагу бранећи оптужене Србе био најгори период у његовом животу. Он каже да бивши предсједник Србије и СР Југославије Слободан Милошевић није био националиста, већ комуниста и да није крив за распад Југославије. "Или бар није само он крив. Хрвати величају Туђмана, БиХ Изетбеговића, Македонија Глигорова, само ми жпљујемож Милошевића", рекао је Фила. Он сматра да Милошевић треба да добије споменик у Београду јер је заслужан за Дејтонски споразум, Резолуцију 1244 и Кумановски споразум, који су данас основа за оспоравање косовске независности. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00c101d3becb%244f18f2f0%24ed4ad8d0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
