a1info.net 
<https://www.a1info.net/ana-brnabic-moguce-sankcije-rusiji-narod-je-odabrao-evropsku-uniju/>
  


ZAVRSNI ČIN IZDAJE?! Okrećemo leđa RUSIJI?!


a1info

2-3 minutes

  _____  

 

Ukoliko Srbija bude primorana da bira između bližih veza sa Rusijom i članstva 
u Evropskoj uniji, odlučiće se za ovo drugo, izjavila je premijerka Srbije Ana 
Brnabić u intervjuu američkoj novinskoj agenciji Blumberg.

Brnabićeva je rekla da će kao premijerka nastaviti put koji je počeo njen 
prethodnik, sada predsednik Srbije Aleksandar Vučić, da bi pripremila zemlju za 
članstvo u EU do 2020. kada joj se završava mandat.

„EU je tamo gde mi idemo – to je jasno”, rekla je Brnabićeva.

„Mi imamo emotivne veze sa Rusijom zbog tradicije, kulture i vere”, navela je 
ona i ukazala na to da u Srbiji veliki broj ljudi u potpunosti doživljava 
Rusiju kao našeg velikog brata, našeg zaštitnika.

Prema njenim rečima, ova osećanja se ne mogu zanemariti, „ali naš strateški put 
je EU”.

Podsećajući da je Vučić odbio da prati odluku Unije da uvede sankcije Rusiji 
zbog Ukrajine, Blumberg navodi da Brnabićeva nije mogla da potvrdi da li će 
nastaviti taj stav ukoliko bude ugroženo pristupanje Srbije EU.

„Ne mogu to sada da komentarišem, jer je na Balkanu veoma teško posvetiti se 
bilo čemu. To je težak region”, rekla je Brnabić, za koju agencija napominje da 
ne pripada ni jednoj političkoj partiji i da je obrazovana u SAD i Britaniji.

Brnabićeva je rekla da postizanje napretka u normalizaciji odnosa sa Prištinom, 
kako je naveo Blumberg, sada zavisi od toga da Priština odobri neki stepen 
autonomije Srbima koji žive na severu KiM, a da će na samom kraju biti odlučeno 
o pitanju statusa.

„Bez obzira da li smo u potpunosti spremni 2020. da se pridružimo EU, to će 
opet zavisiti od EU da li želi da prihvati nove članice”, rekla je Brnabić.

Ona je dodala da nikada nije imala razloga da sumnja da će imati Vučićevu punu 
podršku za teška pitanja, ali i odrešene ruke da radi šta misli da je najbolje.

Na pitanje da li će moći da donosi odluke bez njegovog nadzora, ona je rekla 
„bila bih iznenađena kada ne bih”.

Izvor: Tanjug

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/267601d3c1e6%24240ce4e0%246c26aea0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to