nspm.rs 
<http://www.nspm.rs/hronika/mahmud-busatlija-koncesija-za-beogradski-aerodrom-nikola-tesla-nepotrebna-bilo-je-i-drugih-nacina-da-se-obezbede-sredstva-u-poslednjih-30-godina-u-svetu-nema-uspesnih-koncesija-za-drzavni-i-javni-interes.html>
  


Махмуд Бушатлија: Концесија за београдски аеродром “Никола Тесла“ непотребна, 
било је и других начина да се обезбеде средства; у последњих 30 година, у свету 
нема успешних концесија за државни и јавни интерес


2 minutes

  _____  

петак, 23. март 2018. 

Саветник за улагања Махмуд Бушатлија сматра да концесија за београдски аеродром 
“Никола Тесла“ није била потребна, и истиче да у последњих 30 година, у свету 
нема успешних концесија за државни и јавни интерес.

Бушатлија је у Дану уживо ТВ Н1 
<http://rs.n1info.com/a374080/Biznis/Busatlija-Koncesija-za-aerodrom-bila-nepotrebna.html>
  рекао да концесија није била једини начин да аеродром обезбеди средства за 
проширење и надоградњу постојећег аеродромског терминала и полетно-слетне 
стазе, и подсећа да су капацитети београдског аеродрома прошле године повећани 
са пет на 7,5 милиона путника.

“Са добрим распоредом слетања и полетања могу да опслужују до 15 милиона 
путника. Тако да тај став Ванси не мора да испуни, аеродром је то већ урадио“, 
навео је Бушатлија и указао да аеродром већ три године има константан раст 
прихода, и да је могао да се комерцијално задужи код било које банке како би 
обезбедио средства за нове инвестиције.

Каже и да га збуњује инвестициона обавеза концесионара од 732 милиона евра, и 
тврди да је та сума довољна за изградњу потпуно новог аеродрома.

Аеродромске делатности чине тек три одсто Вансијевог пословања, каже Бушатлија 
и стога верује да су Французи више заинтересовани да та средства уложе у 
индустријску зону у околини београдског аеродрома.

Бушатлија претпоставља и да Ер Србија неће имати повластице код концесионара, 
јер би онда олакшице тражиле и друге компаније које сарађују са Вансијем.

(Н1 
<http://rs.n1info.com/a374080/Biznis/Busatlija-Koncesija-za-aerodrom-bila-nepotrebna.html>
 )

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/023101d3c377%24d13da900%2473b8fb00%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to