nspm.rs <http://www.nspm.rs/hronika/mahmud-busatlija-koncesija-za-beogradski-aerodrom-nikola-tesla-nepotrebna-bilo-je-i-drugih-nacina-da-se-obezbede-sredstva-u-poslednjih-30-godina-u-svetu-nema-uspesnih-koncesija-za-drzavni-i-javni-interes.html>
Махмуд Бушатлија: Концесија за београдски аеродром “Никола Тесла“ непотребна, било је и других начина да се обезбеде средства; у последњих 30 година, у свету нема успешних концесија за државни и јавни интерес 2 minutes _____ петак, 23. март 2018. Саветник за улагања Махмуд Бушатлија сматра да концесија за београдски аеродром “Никола Тесла“ није била потребна, и истиче да у последњих 30 година, у свету нема успешних концесија за државни и јавни интерес. Бушатлија је у Дану уживо ТВ Н1 <http://rs.n1info.com/a374080/Biznis/Busatlija-Koncesija-za-aerodrom-bila-nepotrebna.html> рекао да концесија није била једини начин да аеродром обезбеди средства за проширење и надоградњу постојећег аеродромског терминала и полетно-слетне стазе, и подсећа да су капацитети београдског аеродрома прошле године повећани са пет на 7,5 милиона путника. “Са добрим распоредом слетања и полетања могу да опслужују до 15 милиона путника. Тако да тај став Ванси не мора да испуни, аеродром је то већ урадио“, навео је Бушатлија и указао да аеродром већ три године има константан раст прихода, и да је могао да се комерцијално задужи код било које банке како би обезбедио средства за нове инвестиције. Каже и да га збуњује инвестициона обавеза концесионара од 732 милиона евра, и тврди да је та сума довољна за изградњу потпуно новог аеродрома. Аеродромске делатности чине тек три одсто Вансијевог пословања, каже Бушатлија и стога верује да су Французи више заинтересовани да та средства уложе у индустријску зону у околини београдског аеродрома. Бушатлија претпоставља и да Ер Србија неће имати повластице код концесионара, јер би онда олакшице тражиле и друге компаније које сарађују са Вансијем. (Н1 <http://rs.n1info.com/a374080/Biznis/Busatlija-Koncesija-za-aerodrom-bila-nepotrebna.html> ) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/023101d3c377%24d13da900%2473b8fb00%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
