kremlin.rs 
<http://kremlin.rs/2018/03/25/%d0%bb%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d0%b4%d0%bd%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d1%9b%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8-%d0%be%d1%87%d0%b5%d0%ba%d1%83%d1%98%d1%83-%d0%b4%d0%b0-%d0%b1/>
  


Западни моћници очекују да без иједног доказа осудимо Путина – КРЕМЛИН


4-5 minutes

Мирослав Лазански

  _____  

САД и ЕУ очекују од Србије да осуди Путина због наводног тровања шпијуна 
Сергеја Скрипала у Енглеској, иако нема ни једног јединог доказа да то има везе 
са Русима

САД и најмоћније земље ЕУ, после ултимативног захтева да Србија призна лажну 
државу Kосово, сада очекују да власт у Београду осуди руског лидера Владимира 
Владимировича Путина због наводног тровања одбеглог шпијуна Сергеја Скрипала у 
Енглеској, иако нема никаквих доказа да тај случај има везе са Русијом.

Ово тврди војни коментатор листа ‘Политика’ Мирослав Лазански. Он наглашава да 
ће се Србија у наредним данима суочити са жестоким притисцима не би ли се 
придружила западној офанзиви против Русије.

Смишљају нове уцене

Лазански каже за Информер да притисци Запада на Србију расту из дана у дан и да 
се стално смишљају све нове и нове уцене.

– Већ смо изложени озбиљним притисцима око Kосова, и то неће престати. Европа 
нас завлачи, обећали су нам ЗСО пре пет година и још ништа нису урадили, а сада 
нам ево испостављају нове ултиматуме… Велика Британија сада тражи од нас да, 
без икаквих доказа, осудимо Русију због тровања Скрипала, а та иста Британија 
била је иницијатор резолуције у којој су Срби означени као геноцидан народ! Та 
резолуција, да подсетим, није прошла у УН само захваљујући Русији. Москва нам 
је толико пута помогла, па је захтев Лондона потпуно шизофрен и первезан… – 
подвлачи Лазански.

Наш саговорник додаје да Енглези нису понудили ни један једини доказ за своје 
тврдње о тровању Скрипала.

– Много је ту сумњивих елемената. Имамо ли фотографију Скрипала после тровања? 
Немамо. Шта крију, зашто га не покажу?! Друго, сулудо је и помислити да се Руси 
данас служе старомодним бојним отровом. Смрт настала деловањем тог отрова је 
јако болна и изазива негативну реакцију јавности, па је симптоматично што 
Енглези баш то сада потенцирају…

Осим тога, потребна је опрема у виду маске и рукавица да би се њиме руковало, а 
наводно су Скрипалу и његовој ћерки агенти пришли у парку и отровали их?! Па 
тога се ни Дизни не би сетио! Kоначно, зашто убити бившег обавештајца који је 
признао дело, био у затвору и више није никаква претња никоме у Русији? Све ово 
личи на антируску кампању, а Скрипал је „потрошна роба“ искоришћена за 
пропаганду и намештаљку којима ЕУ жели да умањи Путинову тријумфалну изборну 
победу… – објашњава Лазански и подсећа да су Британци беспризорно лагали и у 
вези са тајним оружјем Садама Хусеина:

– Ирак је разорен као држава. Чак 500.000 људи је убијено, а никакав доказ није 
пронађен! Да ли се неко у име Европске уније и САД извинио ирачком народу и 
држави? Није!

Стефановић: Запад неће да преговара

Потпредседник Владе Србије Небојша Стефановић каже да западне силе више и не 
желе да разговарају са Србијом о било чему осим о независности Kосова, те да су 
статусно неутрални разговори у Бриселу „само празно слово на папиру“.
– Прича се о већ постигнутом споразуму, преговара се о ЗСО као о новој ствари, 
а не о одавно договореној. Питање је за ЕУ како може да дозволи да се њихова 
реч не поштује. На сцени је потпуно неразумевање САД и великог спектра земаља 
западне Европе, а на нама је да сачувамо националне интересе – наглашава 
Стефановић.

Бесмислени ултиматуми

Марко Ђурић, директор Kанцеларије за Kосово и Метохију, на другој страни 
поручује да су било какви рокови или ултиматуми бесмислени.

– Данас се са Србијом не може разговарати језиком уцене. Свако ко мисли да то 
може, неће имати резултат. Наставићемо да се боримо за Србију по питању Kосова 
на сваком месту. И те како нам је важна подршка Москве и Пекинга, а покушаћемо 
да придобијемо и оне који нам нису наклоњени по том питању – закључује Ђурић.

Извор: Информер

БОНУС ВИДЕО

ВУЧИЋ: Циљ НАТО агресије је био да се уништи Србије

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/0ad301d3c441%24d6dd6bf0%24849843d0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to