standard.rs 
<https://standard.rs/2018/03/26/vucic-brutalna-provokacija-terorista-koje-podrzava-zapad/>
  


Вучић: Брутална провокација терориста које подржава Запад


http://newlookworld.com/

7-8 minutes

  _____  

понедељак 26. март 2018. 21:01 


"Њих 50 бедних терориста вукло га је преко улица док су други звиждали", навео 
је Вучић, и поручио: "Ми преко тога нећемо прећи"


 

Председник Србије Александар Вучић рекао је, након седнице Савета за Националну 
безбедност после хапшења Марка Ђурића у Косовској Митровици, да ће одговарати 
сви који су учествовали у његовој отмици. Србија никоме неће дозволити да народ 
на Космету буде протеран са својих огњишта, поручио је председник.

Александар Вучић је у обраћању медијима након седнице Савета за националну 
безбедност 
<http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/3085174/sednica-saveta-za-nacionalnu-bezbednost.html>
  истакао да је реч о бруталној провокацији, чину безумља и најтежем 
криминалном акту које су спровеле приштинске власти, очигледно подржане од 
појединих земаља.

Истакао је да ће пред српским органима одговарати сви који су учествовали у  
<http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/3085052/kosovska-policija-uhapsila-djurica.html>
 Ђурићевој отмици, а међу њима и двојица Срба која су помагала у томе. Навео је 
да је учињено више тешких дела и да очекује од Тужилаштва за организовани 
криминал да предузме „све што треба“.

Како је рекао, цео дан смо слушали из ЕУ да се обе стране позивају на 
уздржаност, а он је упитао грађане Србије: „А, шта смо то ми урадили и јесмо ли 
ми понижавали или су они тукли наше новинаре и човека који је главни преговарач 
у бриселском дијалогу?“.

Вучић је рекао да је суштина оног што се данас догодило да су терористи обучени 
у полицијске униформе упали на миран скуп српских грађана у оквиру унутрашњег 
дијалога о косовском проблему, и покушали да покажу да су у стању да заузму 
север српске покрајине.

„Уз директну подршку Еулекса“, напоменуо је, јер су возила специјалних снага 
била у пратњи возила Еулекса.

„Истог оног Еулекса којем не пада на памет да истражи како је убијен Оливер 
Ивановић или зашто је ухапсен Милорад Зајић“, рекао је Вучић.

То је, како каже, питао и људе у ЕУ, али није добио одговор, јер, приметио је, 
њима је било важније да „помогну Албанцима да утерају страх у кости Србима на 
северу и како ће да заузму север српске покрајине“.

Док су, додао је, нама истовремено говорили да останемо мирни– „немојте да 
шаљете војску и полицију“ – а у међвремену предузимају акцију у којој „та 
терористичка банда упада у северну Митровицу, бацају шок-бомбе, почињу да туку 
кога стигну…“

„Дакле, та банда је упала и ти терористи су ухапсили Ђурића. Зашто? Јер им је 
три пута у складу са споразумом писао писмо“, рекао је Вучић.

УМЕЋЕМО ДА САЧУВАМО НАШ НАРОД
Додао је да ће наредних дана показати јавности све снимке терора, наводећи да 
се „та банда терориста након свега сликала, много су јаки, с дугим цевима на 
голоруки народ“.

Онда су га још извели у центар Приштине да га понизе до краја, а понизили су, 
каже, само себе „и то не знају“.

„Њих 50 бедних терориста вукло га је преко улица док су други звиждали“, навео 
је Вучић, и поручио: „Ми преко тога нећемо прећи“.

„Албански терористи су желели да покажу да имају моћ и подршку западних сила, и 
показали су и једно и друго и хвала им на тим информаицијама. А ми ћемо без 
великих речи умети да сачувамо народ на КиМ који треба да буде опрезан али 
спокојан и миран. Србија никоме неће дозволити да народ буде протеран са својих 
огњишта“, поручио је председник истичући да је то јасна порука.

Председник је додао да је разговарао са Ђурићем који је на путу за Београд и 
додао да ће он бити примљен у некој од медицинских установа у Београду због 
здравствених проблема.

ОБАВЕШТЕЊЕ ПОСЛАТО 75 САТИ РАНИЈЕ
Вучић је изјавио да је Марко Ђурић три пута пре времена у складу са споразумима 
упутио обавештење о свом доласку на КиМ.

Обавештење је, рекао је председник Вучић, послато у складу са процедуром и то 
чак 75 сати раније, иако је потребно само 24 сата.

Вучић је рекао да је интересантно да су сви медији и у централној Србији и на 
КиМ и светски медији објављивали како Ђурић није пуштен на КиМ и да је ухапшен 
зато што није поштовао продедуре које су договорене споразумом потписаним у 
октобру 2016.

Прво обавештење упућено је још 23. марта у 9 сати 44 минута пре подне, што је 
75 сати пре посете.

„То је урађено, као и увек, у складу са процедуром“, навео је председник.

Вучић је казао да су надлежни органи на КиМ добили обавештење да ће Ђурић и још 
две особе из Канцеларије за КиМ и њихов возач доћи на КиМ.

„Овде се не траже дозволе, већ да их обавештавамо. Ако ја идем, потребна су 72 
сата унапред за обавештење, а за Ђурића 24 сата, пошто спада у трећу категорију 
према споразуму“, нагласио је Вучић.

У првој категорији су, како је објаснио, председник Србије, премијер, 
председник скупштине, министар спољних послова, унутрашњих послова и одбране.

Како је рекао на то нема реакције, па је уследила друга најава 24. марта, где 
је додато име Николе Селаковића, а затим стиже одговор 25. марта пред поноћ из 
Приштине где кажу да нису у стању позитивно да одговоре на захтев.

„Нема захтева већ обавештења“ рекао је Вучић и додао да „немају шта ни да они 
кажу а плус су лагали да није било у складу са временским оквирима“.

Како је рекао, одговорено им је да ће Ђурић посетити КиМ и да их молимо да не 
покушавају да преузму кораке који ће да ескалирају ионако тешку ситуацију.

Додао је да Беџет Пацоли, највиши званичник саопштава да није дозвољен улазак 
јер ће да сеју мржњу. Зато се каже, поставља питање да ли терористичка, 
бандитска лажна држава хоће да уведе вербални деликт.

ЛАЖУ КАДА ГОВОРЕ О ЗСО
Вучић је позвао Српску листу да хладне главе размисли о томе да ли ће или не 
остати у албанској влади у Приштини, али и поручио да је, што се наставка 
дијалога тиче, бесмислено о томе данас говорити.

Вучић је у обраћању новинарима рекао да ће и одлуке око наставка дијалога 
доносити хладне главе, али ће сви постулати убудуће бити другачији.

„Лажу недвосмислено када говоре о ЗСО, као и они који их подржавају“ рекао је 
Вучић.

Њихов план је, каже, да ЗСО буде као НВО и да кажу да није у складу са њиховим 
уставом.

„Баш нас брига за њихов устав“, поручио је Вучић.

Председник је рекао да ће руководство Србије наставити да ради свој посао као и 
до сада.

Вучић је напоменуо да је Србија са своје стране испунила све одредбе Бриселског 
споразума и да ће време показати да ће се чекати још годинама да Албанци испуне 
своје обавезе и формирају ЗСО.

„Сит сам лажи, не само овде, већ и у међународној заједници – немој да нас 
обмањују по питању ЗСО“, истакао је.

Вучић је још једном поновио да је најважније да се сачува хладна глава и 
стабилност и захвалио народу у српским општинама на КиМ што је реаговао хладне 
главе и показао колико воли своју земљу Србју.

„Ми ћемо бити уз њих, то хоћу да поручим“, рекао је Вучић.

Извор РТС 
<http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/3085241/vucic-o-hapsenju-djurica-brutalna-provokacija-od-strane-pristine.html>
 , 26. март 2018.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/072601d3c54b%2470338500%24509a8f00%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to