danas.rs <https://www.danas.rs/politika/ilic-vucic-mlatio-praznu-slamu/>  


Ilić: Vučić "mlatio praznu slamu" - Politika


Piše: FoNet

2 minutes

  _____  

Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić nazvao je danas konferenciju za štampu 
predsednika države Aleksandra Vučića „mlaćenjem prazne slame“ i rekao da je, 
kao i većina građana Srbije, očekivao da od šefa države koji se obraća naciji 
čuje rešenje za Kosovo, saopštila je Nova Srbija.

07. avgusta 2018. 14.12

Foto: Medija centar

„Pratili smo pažljivo pompezno najavljenu konferenciju za novinare predsednika 
Srbije i posle sat vremena Vučićevog obraćanja sam zaključio da predsednik nije 
rekao ništa, da je mlatio praznu slamu. Jedino je između redova najavio da će 
biti referendum o pitanju Kosova. A ni to konkretno“, ocenio je Ilić.

On je prokomentarisao da je „celokupno obraćanje novinarima je bio izveštaj 
Vlade Srbije koliko je krava i sadnica poklonjeno na Kosovu i koliko je 
obezbeđeno gereontoloških domaćica“, iako je „konferencija najavljena kao vrlo 
važno obaveštenje građanima Srbije o rešavanju statusa Kosova i Metohije“.

„Sve vreme govori o rešenju bez rešenja, jer je evidentno da nikakvu ideju o 
rešenju i nema. Sramotno je da na ovakav način drži građane Srbije u stalnom 
strahu i tenziji i da na konferenciji koju je, navodno, hteo da posveti Kosovu 
opet proziva opoziciju , ali i stavlja u isti koš Natašu Kandić i mitropolita 
Amfilohija“, rekao je predsednik Nove Srbije.

Ilić je za ponašanje predsednika Srbije rekao da je „bahato i ne priliči nekome 
ko bi trebalo da bude predsednik svih građana“, navodi se u saopštenju.

Lide NS, koji je do početka 2016. bio u koaliciji sa SNS, naglasio je kako 
„Srbija ima pametnih ljudi, ali nema pametno rukovodstvo“ i da „državu vode 
nesposobnjakovići koji za šest godina na vlasti ništa nisu uradili“.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/040601d42e59%24406c1860%24c1444920%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to