danas.rs <https://www.danas.rs/politika/ilic-vucic-mlatio-praznu-slamu/>
Ilić: Vučić "mlatio praznu slamu" - Politika Piše: FoNet 2 minutes _____ Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić nazvao je danas konferenciju za štampu predsednika države Aleksandra Vučića „mlaćenjem prazne slame“ i rekao da je, kao i većina građana Srbije, očekivao da od šefa države koji se obraća naciji čuje rešenje za Kosovo, saopštila je Nova Srbija. 07. avgusta 2018. 14.12 Foto: Medija centar „Pratili smo pažljivo pompezno najavljenu konferenciju za novinare predsednika Srbije i posle sat vremena Vučićevog obraćanja sam zaključio da predsednik nije rekao ništa, da je mlatio praznu slamu. Jedino je između redova najavio da će biti referendum o pitanju Kosova. A ni to konkretno“, ocenio je Ilić. On je prokomentarisao da je „celokupno obraćanje novinarima je bio izveštaj Vlade Srbije koliko je krava i sadnica poklonjeno na Kosovu i koliko je obezbeđeno gereontoloških domaćica“, iako je „konferencija najavljena kao vrlo važno obaveštenje građanima Srbije o rešavanju statusa Kosova i Metohije“. „Sve vreme govori o rešenju bez rešenja, jer je evidentno da nikakvu ideju o rešenju i nema. Sramotno je da na ovakav način drži građane Srbije u stalnom strahu i tenziji i da na konferenciji koju je, navodno, hteo da posveti Kosovu opet proziva opoziciju , ali i stavlja u isti koš Natašu Kandić i mitropolita Amfilohija“, rekao je predsednik Nove Srbije. Ilić je za ponašanje predsednika Srbije rekao da je „bahato i ne priliči nekome ko bi trebalo da bude predsednik svih građana“, navodi se u saopštenju. Lide NS, koji je do početka 2016. bio u koaliciji sa SNS, naglasio je kako „Srbija ima pametnih ljudi, ali nema pametno rukovodstvo“ i da „državu vode nesposobnjakovići koji za šest godina na vlasti ništa nisu uradili“. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/040601d42e59%24406c1860%24c1444920%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
