politika.rs 
<http://www.politika.rs/sr/clanak/409427/Dodik-Za-dva-meseca-pisemo-novi-istiniti-izvestaj-o-Srebrenici>
  


Za dva meseca pišemo novi, istiniti izveštaj o Srebrenici


2 minutes

  _____  

BANjALUKA - Za dva meseca pišemo novi, istiniti izveštaj o zločinima u 
Srebrenici, kaže predsednik Srpske Milorad Dodik.

„Vlada Republike Srpske bi već na na prvoj narednoj sednici trebalo da odredi 
rok od 60 dana za formiranje međunarodne komisije za pisanje novog izveštaja o 
Srebrenici, a odmah će se tražiti i način da obezbede sredstva za finansiranje 
najpoznatijih svetskih eksperta, koji bi učestvovali u pisanju istinitog 
izveštaja o zločinima u Srebrenici”, rekao je Dodik za Tanjug.

Parlament Srpske je juče povukao izveštaj Komisije o događajima u i oko 
Srebrenice od 10. do 19. jula 1995, a Dodik kaže da je povod za to „pokušaj 
'hladnog' progona još 21.000 Srba”, koliko ih se našlo, kako kaže nimalo 
objektivno, na spisku koji je Udruženje majki Srebrenice dostavilo nemačkom 
državnom tužiocu.

„Bol tih žena svakako treba poštovati”, kaže Dodik, ali dodaje da se bol, kako 
kaže, „belih marama” odavno u BiH favorizuje, dok bol „crnih, srpskih marama” 
niko ne uvažava.

Taj period pun je stradanja Srba na tom prostoru, ali nema nijednog u tom 
izveštaju, zato što, kako kaže međunarodni faktor, predvođen Pedijem Ešdaunom, 
to nije dozvolio. (Tanjug)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/06b001d43567%2417be5440%24473afcc0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to