politika.rs <http://www.politika.rs/sr/clanak/409427/Dodik-Za-dva-meseca-pisemo-novi-istiniti-izvestaj-o-Srebrenici>
Za dva meseca pišemo novi, istiniti izveštaj o Srebrenici 2 minutes _____ BANjALUKA - Za dva meseca pišemo novi, istiniti izveštaj o zločinima u Srebrenici, kaže predsednik Srpske Milorad Dodik. „Vlada Republike Srpske bi već na na prvoj narednoj sednici trebalo da odredi rok od 60 dana za formiranje međunarodne komisije za pisanje novog izveštaja o Srebrenici, a odmah će se tražiti i način da obezbede sredstva za finansiranje najpoznatijih svetskih eksperta, koji bi učestvovali u pisanju istinitog izveštaja o zločinima u Srebrenici”, rekao je Dodik za Tanjug. Parlament Srpske je juče povukao izveštaj Komisije o događajima u i oko Srebrenice od 10. do 19. jula 1995, a Dodik kaže da je povod za to „pokušaj 'hladnog' progona još 21.000 Srba”, koliko ih se našlo, kako kaže nimalo objektivno, na spisku koji je Udruženje majki Srebrenice dostavilo nemačkom državnom tužiocu. „Bol tih žena svakako treba poštovati”, kaže Dodik, ali dodaje da se bol, kako kaže, „belih marama” odavno u BiH favorizuje, dok bol „crnih, srpskih marama” niko ne uvažava. Taj period pun je stradanja Srba na tom prostoru, ali nema nijednog u tom izveštaju, zato što, kako kaže međunarodni faktor, predvođen Pedijem Ešdaunom, to nije dozvolio. (Tanjug) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/06b001d43567%2417be5440%24473afcc0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
