Rašić: Vučićeva tendencija da predstavi da se nema za šta boriti

17.08.2018 | 14:25 | Politika <https://www.radiokim.net/vesti/politika/>  | Kim 
| komentara: 
<https://www.radiokim.net/vesti/?func=comment_list&Aid=97661#comment_anchor>  0 
| pregleda: 363 

Sve češće izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića u kojima se minimizira 
broj Srba koji žive južno od reke Ibar je zapravo plan da se to predstavi 
javnosti kako je na Kosovu sve izgubljeno, kaže za RTV Kim Nenad Rašić, 
predsednik PDS-a.

Tweet <http://twitter.com/share>  

Podeli ovaj članak sa: 

*       Nenad Rašić (Foto Kim) 

Rašić kaže da je Vučićeva namera da se broj Srba na jugu smanji, da bi se 
prikazalo da to ne vredi ništa i da se za njih ne treba boriti.

„Jučerašnja izjava to i potvrđuje tu tezu, a to je da 98 odsto Srba živi na 
severu, a nikad se ne pominje jug, odnosno pominje se samo u negativnom 
kontekstu, kao prekjuče Đakovica. Da niko u Đakovici ne živi, te „ja neću 
živeti u Đakovici, hoćete li vi?“. Sve to ukazuje na jednu tendenciju, čak i 
plan da se broj Srba umanji do te mere da se to predstavi kao već izgubljeno, 
ili nema se za šta boriti“.

Prema njegovim rečima razočaravajuće je da takve izjave dolaze od predsednika 
Srbije, koji bi trebao da bude predstavnik svih građana. On smatra da Vučić 
mora da poštuje zakletvu koja je pravnoobavezujuća, a on je, podseća, tu 
zakletvu dao držeći ustav Republike Srbije.

„Prema tome KiM nije od severa Mitrovice pa nagore, KiM je cela površina u koju 
se i on takođe zakleo. Ukoliko je namerna stvarna, i ukoliko to radi sa punim 
znanjem, i ukoliko zna da 65 odsto živi na jugu, a tek 35 na severu onda bi 
takve stvari trebao da izbegava, da iz korena menja“, poručuje Rašić.

https://www.radiokim.net/vesti/politika/rasic-vuciceva-tendencija-da-predstavi-da-se-nema-za-sta-boriti.html

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/02b901d43639%24e202b110%24a6081330%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to