rtcg.me <http://www.rtcg.me/vijesti/region/211858/albanci-iz-bujanovca-i-preseva-trazili-podrsku-sad.html>
Albanci iz Bujanovca i Preševa tražili podršku SAD rtcg.me 4-5 minutes _____ [ Objavio: O.Z. ] BRISELSKI DIJALOG Politički predstavnici Albanaca iz Bujanovca i Preševa danas su u Preševu odvojeno razgovarali sa predstavnikom Ambasade SAD o lošem položaju Albanaca koji žive u tri opštine na jugu Srbije i predstavili svoj stav o potrebi da se u dijalogu Beograda i Prištine razgovara i o njihovim problemima. 293017 Foto: vesti-online.com Sastanke sa drugim sekretarom ambasade SAD Adamom Šikom imali su predsjednik opštine Bujanovac Šaip Kamberi i predsjednik Demokratske partije Albanaca (DPA) Ragmi Mustafa, prenosi Beta. Kamberi je rekao da je jedna od tema sastanka bila i "stagnacija u integraciji Albanaca u državne institucije", kao i nedostatak političke volje ove i svih prethodnih Vlada Srbije za rješavanje problema u "preševskoj dolini" koji se tiču svakodnevnog života građana. "Zvanični Beograd je dokazao i nastavio da dokazuje da Albance u preševskoj dolini tretira kao nepoželjan element", kazao je Kamberi, a navodi se u saopštenju kabineta predsjednika opštine. On je dodao i da "žitelji preševske doline ne mogu da prihvate status građana drugog reda u Srbiji" i da zbog toga očekuje da se i o njihovim problemima razgovara tokom Briselskog dijaloga. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/071b01d43655%24bd4ce400%2437e6ac00%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
