rtcg.me 
<http://www.rtcg.me/vijesti/region/211858/albanci-iz-bujanovca-i-preseva-trazili-podrsku-sad.html>
  


Albanci iz Bujanovca i Preševa tražili podršku SAD


rtcg.me

4-5 minutes

  _____  

[ Objavio: O.Z. ] 

BRISELSKI DIJALOG

Politički predstavnici Albanaca iz Bujanovca i Preševa danas su u Preševu 
odvojeno razgovarali sa predstavnikom Ambasade SAD o lošem položaju Albanaca 
koji žive u tri opštine na jugu Srbije i predstavili svoj stav o potrebi da se 
u dijalogu Beograda i Prištine razgovara i o njihovim problemima.

293017 

Foto: vesti-online.com 

Sastanke sa drugim sekretarom ambasade SAD Adamom Šikom imali su predsjednik 
opštine Bujanovac Šaip Kamberi i predsjednik Demokratske partije Albanaca (DPA) 
Ragmi Mustafa, prenosi Beta.

Kamberi je rekao da je jedna od tema sastanka bila i "stagnacija u integraciji 
Albanaca u državne institucije", kao i nedostatak političke volje ove i svih 
prethodnih Vlada Srbije za rješavanje problema u "preševskoj dolini" koji se 
tiču svakodnevnog života građana.

"Zvanični Beograd je dokazao i nastavio da dokazuje da Albance u preševskoj 
dolini tretira kao nepoželjan element", kazao je Kamberi, a navodi se u 
saopštenju kabineta predsjednika opštine.

On je dodao i da "žitelji preševske doline ne mogu da prihvate status građana 
drugog reda u Srbiji" i da zbog toga očekuje da se i o njihovim problemima 
razgovara tokom Briselskog dijaloga.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/071b01d43655%24bd4ce400%2437e6ac00%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to