iskra.co 
<http://iskra.co/region/plan-britanaca-danas-na-redu-dodik-sutra-vucic/>  


ПЛАН БРИТАНАЦА: Данас на реду Додик, сутра Вучић


3-4 minutes

  _____  

18.08.2018. - 20:18 

 

Фото: РТРС

Мање од два мјесеца до избора, све су гласније спекулације о страним притисцима 
на изборни процес у БиХ. Према писањима појединих портала, али и изјавама 
безбједњака из Србије, амерички и британски интереси усмјерени су ка смањењу 
руског утицаја, и рушењу шанси за побједу на изборима, кандидатима актуелне 
власти.

Америци је стало до мира и стабилности на Балкану, али не и Британцима, који 
желе да у БиХ спријече утицај Русије и побједу Милорада Додика на изборима за 
српског члана Предсједништва.

Ово је, у интервјуу за Спутник, изјавио декан новосадског Факултета 
безбједности Мирослав Бјеговић. Бјеговић напомиње и да је почетком маја у 
Сарајеву формиран логистичко-оперативни центар, какав на јесен планирају и у 
Подгорици.

„Њихов главни циљ ту, јесте да уруше Милорада Додика. Нажалост, тако је и код 
нас. Према мојим размишљањима и информацијама, исти центар ће бити формиран у 
Подгорици. Исто тако, то је једна врста хајке како би се дестабилизовао регион, 
а хајка ће бити усмјерена и на нашег предсједника Александра Вучића“, наглашава 
Бјеговић.

Да су страни притисци на изборни процес у току, уз Бјеговића, тврди и портал 
Инфосрпска. Како пишу, с обзиром на то да све анкете у Српској иду у корист 
Милорада Додика и Жељке Цвијановић, те коалиције СНСД-ДНС-СП, у јавни простор 
укључила се коалиција „Под лупом“, која, тврде по задатку Сорошевих ментора, 
покушава да унесе сумњу у регуларност избора.

У тексту се оцјењује да је занимљиво да се новац пореских обвезника САД троши 
на основу одлука бивших америчких власти и да он и сада иде ка сличним 
организацијама за које су буџете правиле Демократе, и то, како тврде, Трампови 
најватренији противници.

Такође, Инфосрпска.ба наглашава и да је приликом недавне посјете САД 
предсједница Владе Српске у неколико сусрета и сама лично упозорена на овакве 
организације које финансира УСАИД.

Инфосрпска поставља питање – није ли покушај увођења ванредног стања у изборни 
циклус освета Милораду Додику зато што је једини из овог дијела Европе, уз 
мађарског предсједника Виктора Орбана, отворено у кампањи подржао Трампа и 
позвао Србе у САД да гласају за њега?!

РТРС 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/045401d4373c%2473d2b060%245b781120%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to