iskra.co <http://iskra.co/region/plan-britanaca-danas-na-redu-dodik-sutra-vucic/>
ПЛАН БРИТАНАЦА: Данас на реду Додик, сутра Вучић 3-4 minutes _____ 18.08.2018. - 20:18 Фото: РТРС Мање од два мјесеца до избора, све су гласније спекулације о страним притисцима на изборни процес у БиХ. Према писањима појединих портала, али и изјавама безбједњака из Србије, амерички и британски интереси усмјерени су ка смањењу руског утицаја, и рушењу шанси за побједу на изборима, кандидатима актуелне власти. Америци је стало до мира и стабилности на Балкану, али не и Британцима, који желе да у БиХ спријече утицај Русије и побједу Милорада Додика на изборима за српског члана Предсједништва. Ово је, у интервјуу за Спутник, изјавио декан новосадског Факултета безбједности Мирослав Бјеговић. Бјеговић напомиње и да је почетком маја у Сарајеву формиран логистичко-оперативни центар, какав на јесен планирају и у Подгорици. „Њихов главни циљ ту, јесте да уруше Милорада Додика. Нажалост, тако је и код нас. Према мојим размишљањима и информацијама, исти центар ће бити формиран у Подгорици. Исто тако, то је једна врста хајке како би се дестабилизовао регион, а хајка ће бити усмјерена и на нашег предсједника Александра Вучића“, наглашава Бјеговић. Да су страни притисци на изборни процес у току, уз Бјеговића, тврди и портал Инфосрпска. Како пишу, с обзиром на то да све анкете у Српској иду у корист Милорада Додика и Жељке Цвијановић, те коалиције СНСД-ДНС-СП, у јавни простор укључила се коалиција „Под лупом“, која, тврде по задатку Сорошевих ментора, покушава да унесе сумњу у регуларност избора. У тексту се оцјењује да је занимљиво да се новац пореских обвезника САД троши на основу одлука бивших америчких власти и да он и сада иде ка сличним организацијама за које су буџете правиле Демократе, и то, како тврде, Трампови најватренији противници. Такође, Инфосрпска.ба наглашава и да је приликом недавне посјете САД предсједница Владе Српске у неколико сусрета и сама лично упозорена на овакве организације које финансира УСАИД. Инфосрпска поставља питање – није ли покушај увођења ванредног стања у изборни циклус освета Милораду Додику зато што је једини из овог дијела Европе, уз мађарског предсједника Виктора Орбана, отворено у кампањи подржао Трампа и позвао Србе у САД да гласају за њега?! РТРС -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/045401d4373c%2473d2b060%245b781120%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
