nezavisne.com <https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Amerika-finansira-projekte-protiv-RS/493687>
Dodik: Amerika finansira projekte protiv RS Nezavisne novine 5-7 minutes _____ BANJALUKA – Ministarstvo vanjskih poslova SAD i USAID podrivaju RS jer finansiraju projekte raznih nevladinih organizacija da pišu negativno o RS, rekao je Milorad Dodik, predsjednik RS. On je rekao da ne osporava pravo nikome u RS da piše, ali da postoje evidencije svih koji su primili novac od američkih organa, ističući da je sporazum o davanju tog novca pod paskom borbe protiv kriminala i korupcije usvojen na sjednici Savjeta ministara bez saglasnosti entiteta i nadležnih organa. Rekao je da većina tog novca treba da ide na suzbijanje ruskog uticaja u BiH, negirajući da tu postoje osnove, te ističe da javnost treba da ima uvid ko finansira organizacije koje djeluju u BiH. Govoreći o predstojećoj posjeti Sergeja Lavrova, ruskog ministra spoljnih poslova Banjaluci, rekao je da će on doći 17. septembra na osveštavanje temelja ruske crkve u Banjaluci, te je naglasio da se radi o odnosima dvije bratske zemlje i dva bratska naroda. Govoreći o ubistvu Davida Dragičevića, rekao je da se razmišlja da se raspiše novčana nagrada za otkrivanje informacija o tom slučaju, ističući da bi moglo biti ponuđeno i do 500.000 maraka. Rekao je da on lično, Vlada i Policija RS nemaju ništa s tim predmetom, te da se za sve informacije treba obratiti Okružnom tužilaštvu. Rekao je da je situacija u RS stabilna, da postoje političke slobode da svako izrazi svoje mišljenje, a da je ekonomska situacija sve bolja, te da će s tim u vezi u septembru biti povećane plate, odobren još jedan dodatak za penzionere, a naredne godine da je planirano i novo povećanje plata i u javnom i u privatnom sektoru. Komentare na ovu vijest mogu postaviti samo prijavljeni čitaoci. Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina. Molimo vas da vaša iskustva i zapažanja prilikom korištenja aplikacije za komentarisanje podijelite sa nama <mailto:[email protected]> . Komentari: 3 BojanBL Ipak mislim da je to Facebook. Kako ? Pa mogu ljudi slobodno pisati o vladavini Milorada Dodika a policija, sudovi iz RS ne mogu nista. Zamislite - Facebook ce unistiti Milorada Dodika. Al i Google. Pa kako Google ? Pa kad laze non stop dovoljno ukucati i naci izjavu prije pola godine, pa godinu pa 10 god i nadjes da je Dodik podrzavao fondaciju Sorosa, da je trazio da RS udje u NATO i tako dalje. Znaci laze. A sve Google ima. Pa upravu je. Rusi ga Amerika preko kompanija jer on ne zna da radi svoj posao pa laze i obmanjuje. Cekaj znaci rusi sam sebe preko Amerike ? Pa da. Znaci da je idiot kojeg politika duze vremena nije vidjela. Slav Ma naravno ne date komentar goran.bl Hahahaha... Rece BAJA kojeg je Amerika obucila i sa sforovim tenkovima prisilno dovela na vlast u RS. Više komentara <https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Amerika-finansira-projekte-protiv-RS/493687/komentari> Pošaljite komentar <https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Amerika-finansira-projekte-protiv-RS/493687/komentari> Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/036001d43956%248b3fc550%24a1bf4ff0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
