nezavisne.com 
<https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Amerika-finansira-projekte-protiv-RS/493687>
  


Dodik: Amerika finansira projekte protiv RS


Nezavisne novine

5-7 minutes

  _____  

BANJALUKA – Ministarstvo vanjskih poslova SAD i USAID podrivaju RS jer 
finansiraju projekte raznih nevladinih organizacija da pišu negativno o RS, 
rekao je Milorad Dodik, predsjednik RS. 

On je rekao da ne osporava pravo nikome u RS da piše, ali da postoje evidencije 
svih koji su primili novac od američkih organa, ističući da je sporazum o 
davanju tog novca pod paskom borbe protiv kriminala i korupcije usvojen na 
sjednici Savjeta ministara bez saglasnosti entiteta i nadležnih organa.

Rekao je da većina tog novca treba da ide na suzbijanje ruskog uticaja u BiH, 
negirajući da tu postoje osnove, te ističe da javnost treba da ima uvid ko 
finansira organizacije koje djeluju u BiH.

Govoreći o predstojećoj posjeti Sergeja Lavrova, ruskog ministra spoljnih 
poslova Banjaluci, rekao je da će on doći 17. septembra na osveštavanje temelja 
ruske crkve u Banjaluci, te je naglasio da se radi o odnosima dvije bratske 
zemlje i dva bratska naroda.

Govoreći o ubistvu Davida Dragičevića, rekao je da se razmišlja da se raspiše 
novčana nagrada za otkrivanje informacija o tom slučaju, ističući da bi moglo 
biti ponuđeno i do 500.000 maraka. Rekao je da on lično, Vlada i Policija RS 
nemaju ništa s tim predmetom, te da se za sve informacije treba obratiti 
Okružnom tužilaštvu.

Rekao je da je situacija u RS stabilna, da postoje političke slobode da svako 
izrazi svoje mišljenje, a da je ekonomska situacija sve bolja, te da će s tim u 
vezi u septembru biti povećane plate, odobren još jedan dodatak za penzionere, 
a naredne godine da je planirano i novo povećanje plata i u javnom i u 
privatnom sektoru.

Komentare na ovu vijest mogu postaviti samo prijavljeni čitaoci.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove 
redakcije Nezavisnih novina.

Molimo vas da vaša iskustva i zapažanja prilikom korištenja aplikacije za 
komentarisanje podijelite sa nama <mailto:[email protected]> .

Komentari: 3

BojanBL

Ipak mislim da je to Facebook. Kako ? Pa mogu ljudi slobodno pisati o vladavini 
Milorada Dodika a policija, sudovi iz RS ne mogu nista. Zamislite - Facebook ce 
unistiti Milorada Dodika. Al i Google. Pa kako Google ? Pa kad laze non stop 
dovoljno ukucati i naci izjavu prije pola godine, pa godinu pa 10 god i nadjes 
da je Dodik podrzavao fondaciju Sorosa, da je trazio da RS udje u NATO i tako 
dalje. Znaci laze. A sve Google ima. Pa upravu je. Rusi ga Amerika preko 
kompanija jer on ne zna da radi svoj posao pa laze i obmanjuje. Cekaj znaci 
rusi sam sebe preko Amerike ? Pa da. Znaci da je idiot kojeg politika duze 
vremena nije vidjela.

Slav

Ma naravno ne date komentar

goran.bl

Hahahaha... Rece BAJA kojeg je Amerika obucila i sa sforovim tenkovima prisilno 
dovela na vlast u RS.

Više komentara 
<https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Amerika-finansira-projekte-protiv-RS/493687/komentari>
  Pošaljite komentar 
<https://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Amerika-finansira-projekte-protiv-RS/493687/komentari>
  

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove 
redakcije Nezavisnih novina.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/036001d43956%248b3fc550%24a1bf4ff0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to