alo.rs 
<https://www.alo.rs/vesti/drustvo/lazanski-rasturio-hag-pa-progovorio-o-srebrenici/218218/vest>
  


Lazanski rasturio Hag, pa progovorio o Srebrenici!


Alo!

4 minutes

  _____  

AUTOR: DATUM I VREME: 21.03.2019. 18:36 

 

Miroslav Lazanski, Foto: Printscreen

Postojanje Mehanizma za krivične sudove u Hagu kao i njihovo delovanje da nije 
tragično bilo bi smešno, funkcionišu isključivo sa težnjom da se kroz rad ovog 
tribunala opravdaju nečiji politički potezi, rekao je za Novo jutro televizije 
Pink, komentator "Politike" Miroslav Lazanski.

Lazanski je komentarišući presudu Mehanizma za krivične sudove u Hagu Radovanu 
Karadžiću, rekao da ukoliko pogledamo troškove ovog tribunala i ko ih pokriva, 
možemo da vidimo i ko je režirao sve ovo.

- Presuda Radovanu Karadžiću je isključivo politička presuda, jer mnogi dokazi 
nisu uzeti ni u razmatranje. To ima vrlo čudnih formulacija, neke tačke 
optužnice se preklapaju – rekao je Lazanski.

Komentarišući hapšenje Radovana Karadžića i Ratka Mladića, rekao je da svi koji 
su učestvovali u tome moraju da se pokriju ušima.

- Zna se jako dobro ko je njih hapsio. Sad svi ti koji su učestvovali u tome 
neka se pokriju ušima. Haški sud zvanično pretenduje da uspostavi pravdu, ali 
nažalost ovo nije put ka pomirenju, dok god istina ne bude saopštena. Najveći 
zločin svih zločina je bilo uništenje Jugoslavije. Ne možeš da nateraš tri 
nacije u BiH da žive zajedno ukoliko nisu hteli da žive u okviru Jugoslavije – 
tvrdi Lazanski.

Kako kaže, niko ne spominje jednu vrlo bitnu činjenicu, a to je da je 
Srebrenica bila zaštićena zona pod pokroviteljstvom UN, a u takvoj zoni ne sme 
da bude ni oružja niti bilo kakve vojne formacije, a da je tamo bila cela 
muslimanska divizija koja je vršila pokolje po oklonim srpski selima.

- Ne ulazim u to koliko je u toj zoni vršeno zločina prema srpskom 
stanovništvu. Za Srebrenicu i mesta oko nje nemate nikoga koje optužen. Pitamo 
se gde je tu sada pravda i pomirenje. Dobijamo poruku da su Srbi glavni krivci 
za rat. I ukoliko su oni to hteli da poruče, tu ne može doći do pomirenja – 
rekao je Lazanski.

 

Radovan Karadžić, Foto: AP/Yves Herman

Kako kaže, ova presuda je udarac po Srbima kao naciji. Lazanski je 
komentarišući izjavu Stipe Mesića o presudi Radovanu Karadžiću rekao da je to 
nije ništa čudno i da takve izjave i ličnosti ne može ozbiljno da razume.

- Svaki sud posle bilo kog rata je takoreći sud pobednika. Amerika je dovela do 
Dejtona, ona finansira Haški tribunal i sada imamo Mehanizam haškog tribunala. 
Da nije tragično bilo bi smešno. Tu je takođe prisutna težnja da se kroz rad 
ovog Tribunala opravdaju nečiji politički potezi – smatra Lazanski.

 
<https://www.alo.rs/vesti/drustvo/preda-mnom-ga-je-zlostavljala-vlastita-zena-stiklom-mu-je/218157/vest>
 Komentarišući aktuelna dešavanja na Kosovu i Metohiji i zajedničke vojne vežbe 
vojske Albanije i takozvane vojske Kosova na teritoriji KiM, i rekao da ga 
zanima formalni preduslov ulaska albanske vojske pod izgovorom nekakve vežbe.

 
<https://www.alo.rs/vesti/drustvo/preda-mnom-ga-je-zlostavljala-vlastita-zena-stiklom-mu-je/218157/vest>
 - Kada sam pre nekoliko godina razgovarao sa komandantom KFOR-a, on mi je 
rekao da ni jedna strana vojna sila ne može ući na Kosovo bez njegovog 
odobrenja. Pitao bih sadašnjeg komandanta da li je i kada dao dozvolu za ovaj 
ulazak. Pod kojom vrstom izgovora su ušli i ko im je dao dozvolu – rekao je 
Lazanski.

On je istakao da je ovo jedan od načina produbljivanja i korak bliže nastojanju 
da formiraju Veliku Albaniju.

- Prvog januara smo imali brisanje granice, imamo jedinstven kulturološki 
prostor, nema smetnji za zajedničku diplomatiju, i sada dolazak albanske 
regularne vojne jedinice, a da KFOR ne reaguje na to - izjavio je Lazanski.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/028d01d4e08a%24644fb140%242cef13c0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to