<https://static.beta.rs/thumbs/Beta-wy0nywdpd4.250x147.jpg> Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da je Srbija svesna grešaka koje je pravila u prošlosti, ali da je NATO bombardovanje 1999. godine bila greška drugih, a ne gradjana Srbije.Na konferenciji povodom 20. godišnjice NATO agresije na SR Jugoslaviju, Brnabić je rekla da Srbija ne sme da zaboravi žrtve tog bombardovanja, porušene fabrike, mostove i devastiranu privredu, ali je ocenila da mora da pokuša da oprosti jer je, kako je rekla, to jedini put da ostvari svoje velike potencijale da se okrene budućnosti, partnerstvu i saradnji."Srbiji niko ne treba da spočitava greške. Svesni smo da smo grešili, ali bombardovanje 1999. godine bila je greška drugih a ne gradjana Srbije, koji su na kraju 20. veka bili žrtva onih sa kojima smo se u dva rata borili za slobodu i pravdu. Zarad budućnosti bilo bi dobro da i oni budu svesni te greške", rekla je ona.Ona je dodala da su tokom NATO agresije svi u Srbiji bili mete, bez obzira na pol, uzrast, nacionalnost, veru ili političke afinitete. View article... <http://feedproxy.google.com/~r/betavesti/~3/4EmJLyGuvAc/108423-brnabic-svesni-smo-svojih-gresaka-ali-bombardovanje-1999-godine-nije-bila-nasa-greska> -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/02b801d4e08e%24071f0bc0%24155d2340%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
