<https://static.beta.rs/thumbs/Beta-wy0nywdpd4.250x147.jpg> 
Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da je Srbija svesna grešaka koje je 
pravila u prošlosti, ali da je NATO bombardovanje 1999. godine bila greška 
drugih, a ne gradjana Srbije.Na konferenciji povodom 20. godišnjice NATO 
agresije na SR Jugoslaviju, Brnabić je rekla da Srbija ne sme da zaboravi žrtve 
tog bombardovanja, porušene fabrike, mostove i devastiranu privredu, ali je 
ocenila da mora da pokuša da oprosti jer je, kako je rekla, to jedini put da 
ostvari svoje velike potencijale da se okrene budućnosti, partnerstvu i 
saradnji."Srbiji niko ne treba da spočitava greške. Svesni smo da smo grešili, 
ali bombardovanje 1999. godine bila je greška drugih a ne gradjana Srbije, koji 
su na kraju 20. veka bili žrtva onih sa kojima smo se u dva rata borili za 
slobodu i pravdu. Zarad budućnosti bilo bi dobro da i oni budu svesni te 
greške", rekla je ona.Ona je dodala da su tokom NATO agresije svi u Srbiji bili 
mete, bez obzira na pol, uzrast, nacionalnost, veru ili političke afinitete.


View article... 
<http://feedproxy.google.com/~r/betavesti/~3/4EmJLyGuvAc/108423-brnabic-svesni-smo-svojih-gresaka-ali-bombardovanje-1999-godine-nije-bila-nasa-greska>
 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/02b801d4e08e%24071f0bc0%24155d2340%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to