<https://static.beta.rs/thumbs/Beta-10j544ohad.250x147.jpg> 
Ministar odbrane Aleksandar Vulin izjavio je danas da Srbija neće postati 
članica NATO pakta "makar bila poslednja zemlja u Evropi koja to nije"."Srbija 
je izabrala da bude vojno neutralna i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, dokle 
god vodi državu, mi nećemo biti članica NATO pakta", rekao je Vulin na 
Medjunarodnoj konferenciji "Mir i napredak umesto ratova i siromaštva" u 
Beogradu.On je, kako se navodi u saopštenju ministarstva, kazao da je srpskom 
narodu od 2000. do 2012. godine bilo "zabranjeno" da se seća NATO agresije i da 
je narod bio "vaspitavan" da je "NATO agresija bila izazvana".Vulin je dodao da 
Srbija ničim nije uzrokovala NATO agresiju, već se borila se i branila od 
"terorističkih napada"."Vreme u kojem je srpski narod učen je NATO agresija 
zapravo bila izazvana i da su Srbi sami krivi za svako zlo koje ih je zadesilo, 
deo je prošlosti", rekao je Vulin.On je naveo da odluku da Srbija bude vojno 
neutralna, vidi u opredeljenosti Srbije da bude slobodna.Medjunarodnoj 
konferenciji prisustvovali su eksperti medjunarodnog prava, istorijskih, vojnih 
i političkih nauka, socijalnih i humanitarnih organizacija iz Srbije i 
inostranstva, navodi se u saopštenju.


View article... 
<http://feedproxy.google.com/~r/betavesti/~3/oHtNhNw65uI/108477-vulin-srbija-nece-postati-clanica-nato-pakta-makar-bila-poslednja-koja-to-nije>
 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00be01d4e179%245b274660%241175d320%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to