in4s.net <https://in4s.net/licemerje-nato-a-stitili-civile-ubijajuci-civile/>  


Лицемерје НАТО-а: Штитили цивиле убијајући цивиле


4-5 minutes

  _____  

Јенс Столтенберг; фото: Virginia Mayo/AP

Пише: Иван Милошевић

Када команданти НАТО-а почну да се правдају за агресију на некадашњу СР 
Југославију прије 20 година онда имате прилику да сопственим ушима чујете 
школски примјер лицемјерства и одсуства милиграма здраве памети и духа. Тираду 
коју је поводом тог догађаја одржао Јенс Столтенберг, а што су као вијест дана 
пренијели ДПС медији, без пардона треба смјестити на високо мјесто листе 
свјетске манипулације и шарене лажи.

Поновио је непоновљиви Јенс да су прије 20 година бомбардовали једну земљу како 
би спријечили страдање цивила на Косову и Метохији и прогон тамошњих 300.000 
Албанаца. Није заборавио да каже да је њихова војна интервенција имала 
„хуманитарни карактер“, како би спијечила страдања обичних људи. Иако је Јенс 
то што је, па и мора да каже то што каже, недостатак стида и гриже савјести 
када се то саопшти изазива моралну револуцију и бунт разума, па и уколико нешто 
нијесте велики присталица бившег југословенског руководства. Бескрупулозно је и 
срамно причати да сте страдање једних цивила спречавали тако што се изазивали 
страдање других цивила. Свако коме Мило и његова ДПС медијска машинерија није у 
ове двије деценије у потпуности избрисала мождане вијуге зна да је НАТО у 
Србији и Црној Гори гађао цивилне објекте, попут србијанске ТВ, путничког воза, 
читави кварт једног града и шта још све не, а у Мурини на мосту су од њихове 
хуманитарне интервенције убијена дјеца. И сад ви све то заборавите, испричате 
оно што кобајаги вас оправдава, а очекујете од других, којима је мозак ушкопљен 
ДПС -овским медијским махинацијама, да све то прихвате и стегну на груди 
сиротни НАТО који је из нужде и ето што није могао нико други, да све то уради 
и побије на хиљаде недужних цивила тобож их чувајући! 

 

И то вам каже главнокомандујући НАТО алијансе. Увриједи вас онако са висока и 
све своје неваљалство испоручи на ваш рачун и очекује да то прихватите, 
сматрајући да не припадате мислећим бићима, већ клонираним овцама које су 
заборавили или су им одузели моћ и да кажу „Беее…“. Мало им је што су побили 
недужне, један народ економски и у сваком другом смислу уназадили за деценије 
развоја, него још и траже да им опростимо што су нас убијали. Лицемерје на 
врхунцу и то од човјека који изиграва командатна неке војске у чијим четама су 
чак и неки наши суграђани. 

Јенс је чак признао и да су на КИМ и осталим дјеловима Србије, али и Црне Горе, 
користили отровну муницију са осиромашеним уранијумом. Каже он да су због тога 
чак формирали и своју комисију која је испитавала та подручја и да су сконтали 
да тај уранијум и није нешто опасно и да више личи на неки „беби лак“ или 
сличну стимулативну храну. Човјек остане без речи на овакве ријечи признања 
злочина и то на дужи рок над Србима!

А шта рећи о овима који су још увијек на власти у Црној Гори и њиховим 
медијима? Јенса објављују на ударним странама, крију се иза његових ријечи, а 
на терену раде све што могу да људима исперу мозгове и поруче им да је боље 
ходати на четири него на двије ноге. Гори је, вала, овај ДПС и његови медијски 
полтрони, него овај Јенс и његово лицемерје и теже је њих сварити, него 
поменутог НАТО-овца. Он вјероватно мора да прича што прича, али зашто ови из 
ДПС-а и његове медијске силе, морају да каљају свој и наш образ није ми јасно. 
Зашто барем не ћуте, јер и то би било боље него да буду на страни оних који би 
све нас, па и њих, жељели да претворе у покорне двоношце или нам неким 
генетским открићем додају још двије ноге, а на главу пришију рогове!

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/023701d4e219%24055e1a60%24101a4f20%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to