rtrs.tv <https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=331172>
Дуел Скота и Стефановића о Косову RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska 3 minutes _____ Прес конференција Небојше Стефановића и Кајла СкотаФото: ТАНЈУГ Скот је на конференцији за новинаре у Београду одговарајући на коментар министра Стефановића у вези са ситуацијом на Косову и Метохији, навео да се слаже с министром да је ситуација веома компликована и тешка. - Мислим да није корисно да се криви само једна страна, има доста кривице на свим странама, али рјешење није у томе да се криви друга страна, већ у повратку за преговарачки сто - рекао је Скот. Према његовим ријечима, треба се вратити озбиљним преговорима како би се ријешило косовско питање и постигао одржив свеобухватан споразум. - То је циљ САД и ЕУ, и ми охрабрујемо обе стране да предузму кораке и да наставе у том правцу - рекао је амерички амбасадор и додао да очекује да ће косовска влада уз подршку српске открити убице једног од лидера косовских Срба Оливера Ивановића. Стефановић је Скоту рекао да не жели да улази с њим у полемику јер сматра да без обзира на различите ставове које САД и Србија имају око КиМ, о питању стабилности, безбједности и нормалног живота мисле исто. - Србија некада тражи да се каже да ако се ми трудимо и чинимо, а друга страна сваким својим потезом шкоди тим напорима, да се то јасно и каже. Писмо које су упутиле САД да се укину таксе на робу из централне Србије било је корисно, али послије тога је требало да иде јача кампања и ЕУ и САД да се то спроведе у дјело - казао је Стефановић. Додао је да се Београд слаже с тим да свако рјешење треба да се донесе мирним путем и у сарадњи, али да је проблем у томе што су превише пута позиване обе стране да учине све да се дође до нормализације, иако је Приштина та која омета процес. - Нисмо ми увели таксе никоме, никада, увела их је приштинска власт. Такође, нису испунили ништа од онога што су потписали у Бриселском споразуму већ пет година и нажалост поред свега што је урадио и предсједник Александар Вучић и Влада и поред напора да проналазимо рјешења, приштинске власти не показују жељу да направе било какав компромис, нити корак напред - казао је министар. Додао је да политички представници Албанаца у Приштини очекују да Београд испуни све што траже. - Ако је то компромис, ми нисмо спремни да га направимо - рекао је Стефановић и додао да очекује већи напор од САД у том смислу, него од приштинских власти. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/059501d4e3e1%248b1912d0%24a14b3870%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
