<https://static.beta.rs/thumbs/Beta-dlj72df991.250x147.jpg> Jedan od osnivača Saveza za Srbiju (SzS) Dragan Djilas i sekretar Saveza Ljuban Panić tokom dvodnevne posete Vašingtonu imali su niz sastanaka sa američkim zvaničnicima sa kojima su razgovarali o protestima, nedostatku dijaloga vlasti i opozicije i nemogućnosti održavanja slobodnih i fer izbora, saopštio je danas SzS.Na sastancima sa glavnim direktorom Nacionalnog saveta za bezbednost za Evropu i Rusiju Džonom Eratom, direktorom za evropske poslove Vilijamom Berklijem, kao i sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara Metjuom Palmerom i predstavnicima Senata i Kongresa, Djilas je ukazao na ugroženost demokratskih procesa u Srbiji.On je naveo da o tome svedoči i činjenica da je Srbija izgubila status slobodne države, što je navedeno u godišnjem izveštaju Fridom hausa.Djilas je američkim zvaničnicima preneo stav opozicije da pod trenutnim izbornim uslovima, na izborima neće učestvovati. View article... <http://feedproxy.google.com/~r/betavesti/~3/NCuMRtVgWko/108621-djilas-u-vasingtonu-sa-americkim-zvanicnicima-o-situaciji-u-srbiji> -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/007701d4e489%241c037c70%24540a7550%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
