Srpski diplomata je bolje, napustio bolnicu u Bernu
Podeli
Tvituj
<viber://forward?text=http%3A%2F%2Fwww.rtv.rs%2Fsr_lat%2Fdrustvo%2Fsrpski-diplomata-je-bolje-napustio-bolnicu-u-bernu_1107770.html>
Pošalji
BEOGRAD -
Jedan od dvojice srpskih diplomata iz misije u Ženevi, koji je bio
hospitalizovan u Bernu zbog korona virusa, bolje je i izašao je iz bolnice,
izjavio je danas ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.
"Imao je tešku dijagnozu da je u pitanju jedno plućno krilo, koje bilo skroz
blokirano, ali je bolje, izašao je. Četiri dana je bio u bolnici", rekao je
Dačić za RTS.
EPA-EFE (Clemens Bilan)
On je naveo da je srpskom diplomati skidana temperatura uz pomoć lavora, vode i
sunđera.
Dačić je naglasio da među pripadnicima Ministarstva spoljnih poslova nema
pozitivnih na korona virus, osim dvojice diplomata pri misiji Srbije u Ženevi.
"Prvi diplomata koji je bio je Danko Jovanović", rekao je Dačić dodajući da se
on zarazio u UN.
Ministar je najavio da se prikupljaju podaci u vezi sa srpskom dijasporom.
"Niko nas ne obaveštava od strane tih država da li je neko bolestan. Na kraju
ćemo sabrati i videti, ima desetak koji su sigurno zaraženi, od Abu Dabija do
Španije. Za sada među našim ljudima u DKP samo su ova dvojica bili zaraženi",
zaključio je Dačić.
http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/srpski-diplomata-je-bolje-napustio-bolnicu-u-bernu_1107770.html
--
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
---
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње,
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите
https://groups.google.com/d/msgid/siem/005901d604ed%2499af4890%24cd0dd9b0%24%40gmail.com.