rs.sputniknews.com 
<https://rs.sputniknews.com/svet/202003281122188250-strah-od-virusa-i-troskova-lecenja-amerikanci-koji-se-izlece-od-korone-moraju-da-plate-34000-dolara/>
  


Страх од вируса и трошкова лечења: Американци који се излече од короне морају 
да плате 34.000 долара


Sputnikhttps://cdn2.img.rs.sputniknews.com/i/logo.png

2 minutes

  _____  

Свет <https://rs.sputniknews.com/svet/> 

08:18 28.03.2020Преузмите краћи линк

0  
<https://rs.sputniknews.com/svet/202003281122188250-strah-od-virusa-i-troskova-lecenja-amerikanci-koji-se-izlece-od-korone-moraju-da-plate-34000-dolara/#comments>
 1328

Град Њујорк је нови епицентар заразе вирусом корона, јер је ту регистрована 
трећина позитивних у САД, а вирус се шири пет пута брже него у другим деловима 
земље. Американци не само да страхују од вируса корона, већ и од трошкова 
лечења, који могу бити веома високи.

Дуги низ година тамо живи наша позната пијанисткиња Јасна Поповић, која преноси 
како тече живот у Њујорку у овим ванредним околностима, објавила је ТВ Прва.

„Улице су празне, мада зависи од дела града. У Сохоу, Апер Ист сајду у 
богатијим деловима града је пусто, док у сиромашнијим, Ист Харвард, живот се 
одвија као да се ништа не дешава“, каже Поповићева.

 Проблем је и амерички здравствени систем.

„Људи су заплашени, јер и ако се излечите од короне, чека вас рачун од 34.000 
долара, због чега можда већина и не жели да иде на тестирање“, преноси она.

Како каже, већина институција је затворена, концертне дворане су обуставиле рад 
до 10. маја. Ресторани раде само доставу - не можете да седнете, али да 
поручите можете.

Чудно је, каже, што је тихо у тако великом граду, али и интересантно оно што 
нарушава ту тишину:

„Констатно се чују аларми из кухиње, јер углавном људи не кувају и ово су им 
први покушаји“, каже пијанисткиња.

„Једино чега нема су дезинфекциона средства, углавно могу да се нађе у Чајна 
тауну“, додаје она.

Прочитајте још:

*       Спутњик у Њујорку — граду духова 
<http://rs.sputniknews.com/analize/20200327/1122181471.html> 
*       Вирус у мегалополису: Њујорк постаје највеће жариште, корона се шири 
брже него у Италији 
<https://rs.sputniknews.com/app/article/%20http:/rs.sputniknews.com/svet/20200324/1122149543.html>
 
*       Американци се наоружавају за дан после пандемије 
<https://rs.sputniknews.com/app/article/%20http:/rs.sputniknews.com/vesti/20200325/1122166071.html>
 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008c01d604f1%2472c179c0%2458446d40%24%40gmail.com.

Reply via email to