radiokim.net 
<https://www.radiokim.net/vesti/politika/engel-sad-doprinele-krizi-u-pristini.html>
  


Engel: SAD doprinele krizi u Prištini


2 minutes

  _____  

Prvi razlog zbog kojeg Priština treba da ukine takse je to što ta mera "podriva 
mogućnost postizanja sporazuma o normalizaciji odnosa", kaže Engel.

U izjavi koju prenosi prištinska Koha, Engel, koji je i predsedavajući 
Spoljnopolitičkog odbora Predstavničkog doma američkog Kongresa, kaže da je bio 
ponosan što je partner svih prištinskih vlada i ne navija ko bi treblo da vodi 
Kosovo.

Smatra, međutim, da je taktika aktuelnog američkog predsednika Donalda Trampa 
prema Prištini "previše oštra".

Trampova administracija je, dodao je, primenila ekonomske sankcije zbog 
neukidanje taksi "samo nekoliko nedelja nakon što je Kurtijeva vlada preuzela 
vlast".

"Umesto da podrže novu vladu, koja se suočila sa pandemijom, da popuni redove 
svojih agencija i nametne interne procedure, SAD su doprinele političkoj krizi 
u Prištini zbog taksi uvedenih Srbiji", naveo je američki kongresmen.

Za njega su takse legitimno sredstvo, kako kaže, "suverene države".

Smatra da su SAD trebalo strpljivo da sarađuju sa sada odlazećom prištinskom 
vladom i da je ovako strogi pristup prema, kako kaže, "mladoj demokratiji", 
loš, a pritisak koji se zbog toga vrši na Prištinu "izuzetno neuravnotežen".

Uz opasku da "nešto nije u redu sa američkom politikom", Engel kaže da bi ona 
trebalo da bude izbalansirana prema Beogradu i Prištini.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/012801d604ff%24dc7d7770%2495786650%24%40gmail.com.

Reply via email to