<https://static.beta.rs/thumbs/arh_ZD5rk_Beta-i9950ji3k8.250x147.jpg> 
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da se vanredno stanje u 
Republici Srpskoj uvodi zbog skraćenja procedura koje su potrebne za efikasniju 
borbu protiv epidemije korona virusa, a ne da bi se ograničila sloboda 
ljudi."Pooštriće se kaznena politika, doneće se odluke o prolongiranju plaćanja 
poreza, a da bi se to učinilo mora se menjati zakon", kazao je Dodik.Navodeći 
da je ovo prvi put u istoriji RS da se uvodi vanredno stanje, on je kazao da se 
suštinski ništa neće promeniti, da neće biti promene vlasničke strukture, već 
da je potrebna brža regulacija odredjenih mera, kako bi se dodatno zaštitilo 
stanovništvo u RS."Ovo nije uvodjenje diktature, već dodatna mera da bi se 
dodatno zaštitili", kazao je Dodik.Prema njegovim rečima, najvažnija je 
disciplina stanovništva, izolacija i socijalna distanca."Pored sve medicinske 
opreme, najvažnija je disciplina. Možete imati koliko god hoćete respiratora, 
ako nemate socijalne distance, ne možete sprečiti širenje virusa", kazao je 
Dodik.On je ocenio da će špic epidemije biti u naredne dve do četiri sedmice, 
zbog čega je potrebna dodatna disciplina.Srpski član Predsedništva BiH najavio 
je da će se mobilisati sve potrebne mere za oživljavanje privrede, dodavši da 
će biti formiran Fond za pomoć privredi u koji bi trebalo da ... 


View article... 
<http://feedproxy.google.com/~r/betavesti/~3/z-GTnUpuwF4/125130-dodik-vanredno-stanje-se-uvodi-zbog-efikasnije-borbe-protiv-korona-virusa-a-ne-zbog-diktature>
 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/019201d60513%241360b230%243a221690%24%40gmail.com.

Reply via email to