Jedanaestogodišnjica genocida savremene Hrvatske
Vlada Republike Srpske Krajine u progonstvu ima čast da pozdravi diplomatsko-konzularna predstavništva u Republici Srbiji i da im skrene pažnju da će 4. avgusta 2006. godine biti jedanaest godina kako je Hrvatska okončala zločin genocida nad Srbima i etnički očistila Republiku Hrvatsku i Republiku Srpsku Krajinu od Srba, prognavši ih u broju od 80 odsto. Progon je učinjen, iako je Republika Srpska Krajina bila zona pod zaštitom Ujedinjenih nacija. Ova činjenica upućuje na zaključak da su Srbi, odlukom parlamenta i Vlade Republike Hrvatske - 1990. van zakona. To je učinjeno po uzoru na zakonodavstvo Hitlerove Nemačke i njen program biološkog istrebljenja Jevreja i Roma, od 1933. do 1945. godine.
Ponašanje Međunarodne zajednice prema genocidu i progonu Srba u bivšoj Hrvatskoj je, sa civilizacijske tačke gledišta, porazan. Društvo naroda je osudilo Hitlerovu Nemačku za pogrom Jevreja i Roma, a Ujedinjene nacije nisu osudile Hrvatsku za pogrom Srba.
Vlada Republike Srpske Krajine će, do 4. avgusta 2006. godine, svakodnevno da upućuje diplomatsko-konzularnim predstavništvima po jedan podatak da su Srbi u Hrvatskoj i Sloveniji stavljeni van zakona, a da su tu odluku, istrajno, podržavale UN, EU, Oebs i većina država članica UN. Vlada će, sačuvanim dokumentima, pokazati da je građanski rat u bivšoj Jugoslaviji, s pratećim zločinima, bio izazvan slovenačko-hrvatskom odlukom o stavljanju srpskog naroda van zakona - protivno Povelji UN o pravima čoveka i drugim odredbama međunarodnog prava.
Vlada podseća diplomatsko-konzularna predstavništva da su prognani Srbi iz RSK i Hrvatske i danas van zakona. To se može dokazati i činjenicom da ni jedna redakcija medija u Srbiji ne objavljuje dokumenta Vlade RSK, a to ne čine ni mediji u evropskim i prekomorskim zemljama. Dalje, ni jedno diplomatsko-konzularno predstavništvo u Beogradu ne obavlja korespodenciju s vladom i ne želi da se sretne s njenim članovima. Najtužnije su se poneli predstavnici UN u Beogradu, kad su odlučili da se sretnu s premijerom RSK Miloradom Buhom, uz unapred izgovorenu rečenicu: "Mi se srećemo s vama kao s privatnim licem".
Vlada RSK u progonstvu apeluje na diplomatsko-konzularna predstavništva da posvete pažnju vladinim notama do 4. avgusta 2006. jer će stav prema njihovom sadržaju odslikavati odnos vaših vlada prema ljudskim pravima. Vlada Republike Srpske Krajine u progonstvu koristi i ovu priliku da diplomatsko-konzularnim predstavništvima u Republici Srbiji ponovi izraze svog visokog poštovanja.