2012/3/13 Cezar Peretz <[email protected]>:
> Multumesc pentru raspunsul prompt, dar nu ma refeream la asta.
>
> Pe Windows, ultimul test (testul 18), are 2 comenzi care contin un
> executabil care nu exista.
> Outputul dorit este urmatorul:
>
>> > > Execution failed for 'executabil_care_nu_exista'
> Execution failed for 'executabil_care_nu_exista'
>
> Eu nu inteleg de ce la prima comanda apare in fata "> > > ", dar la a 2-a nu.
> Ce semnificatie au sagetile din mesajul de eroare?

Săgețile vin de la promptul '> ' care trebuie afișat de shell-ul tău
când așteaptă o comandă.

Citez din enunțul temei:
"Promptul afișat de shell este impus pentru a facilita testarea
automata și este ”>” (adică se va afișa caracterul > urmat de un
spațiu)."

--
Cătălin
_______________________________________________
http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii

Raspunde prin e-mail lui