2012/3/13 Cezar Peretz <[email protected]>: > Multumesc pentru raspunsul prompt, dar nu ma refeream la asta. > > Pe Windows, ultimul test (testul 18), are 2 comenzi care contin un > executabil care nu exista. > Outputul dorit este urmatorul: > >> > > Execution failed for 'executabil_care_nu_exista' > Execution failed for 'executabil_care_nu_exista' > > Eu nu inteleg de ce la prima comanda apare in fata "> > > ", dar la a 2-a nu. > Ce semnificatie au sagetile din mesajul de eroare?
Săgețile vin de la promptul '> ' care trebuie afișat de shell-ul tău când așteaptă o comandă. Citez din enunțul temei: "Promptul afișat de shell este impus pentru a facilita testarea automata și este ”>” (adică se va afișa caracterul > urmat de un spațiu)." -- Cătălin _______________________________________________ http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii
