In legatura cu procesele pe Windows: conform laboratorului 3 "In Windows nu se
impune o *ierarhie* a proceselor în sistem ... Un proces deține handle-uri ale
proceselor create de el, însă handle-urile pot fi *duplicate* între procese
ceea ce duce la situația în care un proces deține *handle-uri* ale unor procese
care *nu sunt create de el*".
M-ar interesa ce concluzie se poate trage din afirmatiile extrase cu privire la
relatia parinte-copil intre procesele din Windows?
_______________________________________________
http://elf.cs.pub.ro/so/wiki/resurse/lista-discutii