O, Mr. Ahtisaari ! Pa on jeste otac siptarske nezavisnosti, jer je bio
placen za to a zbog toga mora i da nastavi u tom smislu.
Kosovo "snabdevac regiona energijom". Bilo je potrebno 65 godina da to
otkrije Ahtisari,
a onaj jednonogi gangster to nije bio u stanju jer je morao da trosi pare za
svoje ostrvce i
za svoje slugeranje. Da se izrazim k'o onaj kengur, j....o se njemu za
"prirodna bogatstva"
Srbije, on je ulagao u svoja bogatstva, koja su bila prirodnija od
prirodnih. Nobelovac, Ahtisari je pre svega jedna velika budala.

2009/11/9 ANTIC.org-SNN <[email protected]>

>  *Ахтисари због Косова "чупа за уши Шпанију и Грчку" *
>
> nedjelja, 08 novembar 2009 23:15 Бета
>
> [image: El. 
> pošta]<http://in4s.net/x/index.php?option=com_mailto&tmpl=component&link=aHR0cDovL2luNHMubmV0L3gvaW5kZXgucGhwP3ZpZXc9YXJ0aWNsZSZpZD0xMzg1MyUzQS0tLXEtLS0tLXEmb3B0aW9uPWNvbV9jb250ZW50Jkl0ZW1pZD0xOTc=>[image:
> Štampa]<http://in4s.net/x/index.php?view=article&catid=82%3Asrbija&id=13853%3A---q-----q&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=197>[image:
> PDF]<http://in4s.net/x/index.php?view=article&catid=82%3Asrbija&id=13853%3A---q-----q&format=pdf&option=com_content&Itemid=197>
>
>
>
> Бивши европски преговарач о статусу Косова Марти Ахтисари изјавио је
> шпанском листу "Мундо" да "све земље које желе да постану чланице Европске
> уније, а посебно оне на Балкану, морају признати да је Косово независно".
>
> Шпански лист пише да је Ахтисари "отац косовске независности" и додаје да
> је бивши фински председник "задовољан напретком своје креатуре скоро две
> године пошто ју је он на папиру дао на свет уз српски вето и после мучних
> преговора". Ахтисари "чупа за уши Шпанију и Грчку" које нису признале
> независност Косова, како то наводи мадридски дневник, и сматра да је "то
> веома за жаљење и да се нада да ће се тај став променити".
>
>
>
> "И Срби морају схватити такву неопозиву чињеницу, јер смо у 21. веку и ако
> се нека влада понаша као она Милошевићева у '90-им годинама, губи право на
> владавину", наводи бивши преговарач о статусу Косова.
>
> Ахтисари тврди да је "Косово јединствен случај" и додаје да је "Милошевић
> избацио Албанце с посла, послао на њих војску, што је изазвало војни отпор
> Албанаца и међународну интервенцију".
>
> "У сваком случају је то јединствен случај који не треба да брине Шпанце и
> не представља никакав преседан", наводи "Мундо" речи Ахтисарија који одмах
> наглашава да "се то не може примењивати у другим ситуацијама у свету".
>
> По оцени Ахтисарија, "није легитимно оно што је Москва учинила кад је у
> питању Осетија".
>
> Ахтисари је у интервјуу шпанском листу рекао и да је Косово "напредовало,
> ушло у међународне економске институције и могло би да се претвори у
> снабдевача региона енергијом, мада ће бити потребне године да се виде
> плодови тамошњих улагања".
>
> Родоначелник косоварске независности, истиче "Мундо", признаје да на Косову
> постоји корупција, али каже да, да би се то критиковало, "мора се признати
> да ни наша (западна) друштва нису чиста".
>
> Komentari (1)[image: add comment]
>
>
>
>
> http://in4s.net/x/index.php?option=com_content&view=article&id=13853:---q-----q&catid=82:srbija&Itemid=197
>


[Non-text portions of this message have been removed]

Одговори путем е-поште