O, Mr. Ahtisaari ! Pa on jeste otac siptarske nezavisnosti, jer je bio placen za to a zbog toga mora i da nastavi u tom smislu. Kosovo "snabdevac regiona energijom". Bilo je potrebno 65 godina da to otkrije Ahtisari, a onaj jednonogi gangster to nije bio u stanju jer je morao da trosi pare za svoje ostrvce i za svoje slugeranje. Da se izrazim k'o onaj kengur, j....o se njemu za "prirodna bogatstva" Srbije, on je ulagao u svoja bogatstva, koja su bila prirodnija od prirodnih. Nobelovac, Ahtisari je pre svega jedna velika budala.
2009/11/9 ANTIC.org-SNN <[email protected]> > *Ахтисари због Косова "чупа за уши Шпанију и Грчку" * > > nedjelja, 08 novembar 2009 23:15 Бета > > [image: El. > pošta]<http://in4s.net/x/index.php?option=com_mailto&tmpl=component&link=aHR0cDovL2luNHMubmV0L3gvaW5kZXgucGhwP3ZpZXc9YXJ0aWNsZSZpZD0xMzg1MyUzQS0tLXEtLS0tLXEmb3B0aW9uPWNvbV9jb250ZW50Jkl0ZW1pZD0xOTc=>[image: > Štampa]<http://in4s.net/x/index.php?view=article&catid=82%3Asrbija&id=13853%3A---q-----q&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=197>[image: > PDF]<http://in4s.net/x/index.php?view=article&catid=82%3Asrbija&id=13853%3A---q-----q&format=pdf&option=com_content&Itemid=197> > > > > Бивши европски преговарач о статусу Косова Марти Ахтисари изјавио је > шпанском листу "Мундо" да "све земље које желе да постану чланице Европске > уније, а посебно оне на Балкану, морају признати да је Косово независно". > > Шпански лист пише да је Ахтисари "отац косовске независности" и додаје да > је бивши фински председник "задовољан напретком своје креатуре скоро две > године пошто ју је он на папиру дао на свет уз српски вето и после мучних > преговора". Ахтисари "чупа за уши Шпанију и Грчку" које нису признале > независност Косова, како то наводи мадридски дневник, и сматра да је "то > веома за жаљење и да се нада да ће се тај став променити". > > > > "И Срби морају схватити такву неопозиву чињеницу, јер смо у 21. веку и ако > се нека влада понаша као она Милошевићева у '90-им годинама, губи право на > владавину", наводи бивши преговарач о статусу Косова. > > Ахтисари тврди да је "Косово јединствен случај" и додаје да је "Милошевић > избацио Албанце с посла, послао на њих војску, што је изазвало војни отпор > Албанаца и међународну интервенцију". > > "У сваком случају је то јединствен случај који не треба да брине Шпанце и > не представља никакав преседан", наводи "Мундо" речи Ахтисарија који одмах > наглашава да "се то не може примењивати у другим ситуацијама у свету". > > По оцени Ахтисарија, "није легитимно оно што је Москва учинила кад је у > питању Осетија". > > Ахтисари је у интервјуу шпанском листу рекао и да је Косово "напредовало, > ушло у међународне економске институције и могло би да се претвори у > снабдевача региона енергијом, мада ће бити потребне године да се виде > плодови тамошњих улагања". > > Родоначелник косоварске независности, истиче "Мундо", признаје да на Косову > постоји корупција, али каже да, да би се то критиковало, "мора се признати > да ни наша (западна) друштва нису чиста". > > Komentari (1)[image: add comment] > > > > > http://in4s.net/x/index.php?option=com_content&view=article&id=13853:---q-----q&catid=82:srbija&Itemid=197 > [Non-text portions of this message have been removed]
