Bizarno. Za nekoga ko dolazi iz jednog od dusepogubnih totalitarizama ovo je dovoljan znak kuda srlja svet, Evropa pre svega. Ne zanima me kako ce se nazivati u buducnosti ovo cijem ustolicavanju prisustvujemo, ali ce to ime morati da obuhvati kvintisekciju dva najgora zla koja je svet video u 20. veku.
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Svilen-konac-u-Hashkom-tribunalu.sr.html Свилен конац у Хашком трибуналу ХАГ - У Трибуналу у Хагу у петак је одржан пролећни концерт на којем су два оркестра и хор извели класична и џез дела и традиционалне мелодије из бивше Југославије. У оркестрима и хору свирали су и певали судије, тужиоци, браниоци и службеници Трибунала из многих земаља, уз помоћ колега из више других судова у Хагу. Поред дела Вивалдија, Чајковског, Моцарта и џез композиције Телонијуса Монка, на програму су биле песме „Кад си била мала, Маре”, „Кад ја пођох на Бембашу” и „Расти рожмарин”, а концерт је затворен мелодијом „Свилен конац”. Уз холандског судију Алфонса Орија и његовог аустралијског колегу Кевина Паркера, у хору су, између осталих, певали и београдски адвокати Драгољуб Ђорђевић и Игор Пантелић. Прва виолина био је немачки судија Кристоф Флуге, другу виолину свирао је швајцарски тужилац Стефан Веспи, а на виолончелу их је пратио судија Стефан Трешел, такође из Швајцарске. Извођаче на данашњем, трећем по реду предускршњем концерту, топло је поздравило више стотина запослених у Трибуналу. Бета [објављено: 26/03/2010.]
