Bizarno. Za nekoga ko dolazi iz jednog od dusepogubnih totalitarizama 
ovo je dovoljan znak kuda srlja svet, Evropa pre svega. Ne zanima me 
kako ce se nazivati u buducnosti ovo cijem ustolicavanju prisustvujemo, 
ali ce to ime morati da obuhvati kvintisekciju dva najgora zla koja je 
svet video u 20. veku.


http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Svilen-konac-u-Hashkom-tribunalu.sr.html

Свилен конац у Хашком трибуналу

ХАГ - У Трибуналу у Хагу у петак је одржан пролећни концерт на којем су 
два оркестра и хор извели класична и џез дела и традиционалне мелодије 
из бивше Југославије.

У оркестрима и хору свирали су и певали судије, тужиоци, браниоци и 
службеници Трибунала из многих земаља, уз помоћ колега из више других 
судова у Хагу.

Поред дела Вивалдија, Чајковског, Моцарта и џез композиције Телонијуса 
Монка, на програму су биле песме „Кад си била мала, Маре”, „Кад ја пођох 
на Бембашу” и „Расти рожмарин”, а концерт је затворен мелодијом „Свилен 
конац”.

Уз холандског судију Алфонса Орија и његовог аустралијског колегу Кевина 
Паркера, у хору су, између осталих, певали и београдски адвокати 
Драгољуб Ђорђевић и Игор Пантелић.

Прва виолина био је немачки судија Кристоф Флуге, другу виолину свирао 
је швајцарски тужилац Стефан Веспи, а на виолончелу их је пратио судија 
Стефан Трешел, такође из Швајцарске.

Извођаче на данашњем, трећем по реду предускршњем концерту, топло је 
поздравило више стотина запослених у Трибуналу.

Бета
[објављено: 26/03/2010.]

Одговори путем е-поште