http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=53&t=9190


PREDLOG - Hitno okupljanje kod Skupštine povodom Srebrenice

Na radiju je javljeno da Narodna Skupština Republike Srbije sutra 
(utorak 30. mart) odlučuje o usvajanju srebreničke deklaracije kojom se 
osuđuje zločin nad bošnjačkim stanovništvom u Srebrenici i Srbija 
priznaje da nije učinila sve što je mogla da isti spreči i izvinjava se. 
Srpske srebreničke žrtve se ni ne pominju, niti izvinjenje Srbije što 
nije sprečila masakre nad njima. Tekst deklaracije naćićete ovde: 
http://inicijativagis.wordpress.com/2010/03/26/нацрт-декларације-о-сребреници

Skupština ne razmatra donošenje ovog akta na osnovu utvrđenih činjenica 
o događajima u Srebrenici, kojima se uopšte nije bavila, nego očito pod 
političkim pritiskom odnekuda. U deklaraciji je izbegnuto pominjanje 
brojki ili bilo kakvih činjenica, nego se "prirodno" nadovezuje na 
medijske mantre o 8000 streljanih i ostale laži. Predsednica Skupštine 
izjavila je da se o deklaraciji ne može suštinski raspravljati. Nisu sve 
stranke za deklaraciju, neke će glasati protiv.

Priča se o okupljanju naroda kod Skupštine, verovatno i sutra i narednih 
dana. Bez izlaska na ulicu nema ništa. Jako je važno da dođu obični 
ljudi a ne samo nekolicina iz rodoljubivih organizacija. Da dođu svi 
koji sebe vide kao rodoljube. Ako bude u radno vreme ja ću izaći s posla 
bar na sat vremena da bih došao na skup. Danas do kraja dana, kad budem 
imao više informacija, dopisaću ovde vreme održavanja skupa i neka svako 
dopiše informacije koje sazna. Proširite link na ovu temu i link na 
pretplaćivanje na ovu temu.

_________________
Prije zore ne može svanuti.

Одговори путем е-поште