Momir Bulatović: U Daytonu smo imali sanduk rakije te smo častili besplatnim 
ručkovima

 

Tekst: I.Kri.
Foto: Kurir

RATNI predsjednik Crne Gore i najbliži suradnim Slobodana Miloševića, Momir 
Bulatović, je RTS-u rekao kako su glavni aduti srpskog pregovaračkog tima na 
pregovorima u Daytonu bili rakija viljamovka i besplatni ručkovi.

"Nismo imali mnogo aduta, situacija u Bosni je bila kava je bila i jedino smo 
imali sanduk viljamovke i Amerikance smo pozivali na besplatan ručak", kazao je 
Bulatović te pojasnio da je jednom Amerikancu 20 dolara mnogo novaca te da kada 
ga se pozove na ručak na kojem može uzeti što hoće, to ima veliki utjecaj na 
njega.

U menzi čak i američki državni tajnik stajao u redu za hranu

"Mi smo ih pozivali u klub za zapovjednike gdje smo im plaćali ručak te smo tu 
imali priliku sa svima njima razgovarati", kazao je Bulatović i dodao da je u 
vojničkoj menzi čak i tadašnji američki državni tajnik Warren Christopher morao 
stajati u redu za hranu. Bulatović tvrdi i kako su u bazu, u kojoj je alkohol 
zabranjen, uspjeli donijeti rakiju tako što su rekli da se radi o bezalkoholnom 
piću.

Ispričao je da je svakodnevno nakon pregovora pio whisky te da ga je bilo strah 
što će se na tim pregovorima dogovoriti. "Ne zaboravite, mi smo u bazi bili 24 
dana na iscrpljujućim pregovorima, a dogovor smo postigli 23. dana", kazao je 
Bulatović.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/momir-bulatovic-u-daytonu-smo-imali-sanduk-rakije-te-smo-castili-besplatnim-ruckovima/483490.aspx



[Non-text portions of this message have been removed]

Одговори путем е-поште