Sednica je pre desetak minuta prekinuta, navodno radi konsultacija sa 
predsednicima polsanickih grupa.
Prvi predlog SRSa nije prosao, ali je Ceda J. LDP trazio, pa dobio prekid.
JAvljali su se Aligrudic i Nikolic.

Aligrudic je trezio da se obustavi donosenje Deklaracije.

Prema RTSu, verno je

Шеф Посланичке групе Демократске странке Србије Милош Алигрудић позвао 
је посланике да не усвајају посебну декларацију о злочину у Сребреници, 
јер ће тиме "државу бацити у каљугу".

Алигрудић је затражио од посланика владајуће већине да у дневни ред 
друге седнице Скупштине уврсте предлог декларације те странке о осуди 
свих злочина на територији бивше Југославије, што посланици нису 
прихватили.

Када издвојите посебном декларацијом посебан злочин ви сте означили 
Србију као геноцидну државу, истакао је Алигрудић.

"Српски народ не може бити одговоран за активности појединаца, као што 
српски народ није одговоран за политику која је вођена деведесетих 
година", поручио је Алигрудић и објаснио да онда не би било снаге 2.000. 
године да се смени један режим.

"Ово је последња прилика да Скупштина одустане од блаћења сопствене 
државе и народа", упозорио је Алигрудић.




angelina markovic wrote:

Ukoliko imate satelitski pristup RTSu , trebalo bi proveriti ima li 
prenosa iz Skupstine.

Upravo je pocela  danasnja rasprava.

Donet je dnevni red od 90 tacaka
JEdna od njih je i Deklaracija o Srebrenici
Usvojen je predlog DSa da se rasprava objedini po SVIM tackama (!)

Ukupno vreme rasprave je 5h, za 90 tacaka dnevnog reda, ukljucujuci i 
"Srebrenicu".




------------------------------------

===============
Group Moderator: [email protected] 
page at http://magazine.sorabia.net
for more informations about current situation in Serbia http://www.sorabia.net 
Slusajte GLAS SORABIJE nas talk internet-radio (Serbian Only)
http://radio.sorabia.net
Yahoo! Groups Links





Одговори путем е-поште