Begint uwe fiets maar af te stoffen en hoop dat die mensen thuis zijn... Op 19 maart 2015 12:57 schreef Verhoeven Fr <sus...@gmail.com>:
> Vraag: Bpost biedt een gratis tool aan, maar beperkt het tot 20 > opdrachten, waarschijnlijk om automatisatie te vermijden. > Als ik in de perken blijf mag ik dat dus gebruiken, ze hebben er belang > bij dat de zonenummers kloppen. > > Voorbeeld/ > In Beringen, 3580 en 3582 loopt de zonegrens door de Piepeleerstraat. Met > de tool van Sander krijgt men 3 huizen een kant van de straat onder de > 3582 en ik zie tijdens het mappen dat er tal van huizen aan de andere kant > van de straat staan. Ik controleer met Bpost een van die 3 huizen en die > geeft 3580 aan, wat ik vermoede. Bpost gaat toch niet sorteren naargelang > het huisnummer. > Wat zijn de mogelijkheden ? > - De grens die Sander gebruikte is fout ( men heeft die toch ook ergens > anders gaan halen, mocht dat ?) > - ik zet een FIXME > - ik zet geen zonenummer > - ik pak de fiets en ga aan de inwoners vragen wat hun zonenummer is ;-) > - Ik verbeter de fout, doe rustig verder en wie gaat er hier naar kraaien ? > > Groetjes > > Sus > > > > Le 19/03/15 10:49, Sander Deryckere a écrit : > > Kopiëren mag niet, controleren wel. > > Nu, als je een verschil ontdekt, waar ligt de grens tussen kopiëren en > controleren? De grens ligt volgens mij bij de hoeveelheid werk je in je > onderzoek stopt. Als je na de ontdekking van het verschil gewoon de versie > van bPost overneemt, dan is dat kopiëren. Als je daarentegen een fout > rapporteert aan de gemeente, en het onderzoek van de gemeente afwacht, dan > ben je bezig met controleren, en dat mag wel. > > Op 19 maart 2015 10:30 schreef Marc Gemis <marc.ge...@gmail.com>: > >> "gebruik voor commerciële doeleinden van het geheel of een deel van deze >> website is verboden" >> >> IMHO is de data een deel van de website. Je kopieert dit naar een >> databank die voor commerciële doeleinden kan gebruikt worden. >> Gelukkig leven we niet in Canada, waar iemand die postcodes verzamelt via >> crowd-sourcing en via open source beschikbaar stelt, een oproep voor de >> rechtbank heeft gekregen van de Canadese Post. >> Hier gaat er hopelijk geen haan naar kraaien. >> >> m. >> >> 2015-03-19 10:14 GMT+01:00 Verhoeven Fr <sus...@gmail.com>: >> >>> Dit is toch een dienst die gratis wordt aangeboden >>> >>> >>> http://www.bpost.be/site/nl/residential/customerservice/search/address.html >>> >>> De enige beperking is maximum 20 raadplegingen per dag. Of ik het >>> resultaat gebruik om OSM te valideren of om op een omslag te zetten, daar >>> zie ik het verschil niet in. >>> Ik gebruik geen enkel deel van hun lay-out. >>> >>> Groetjes >>> >>> Sus >>> >>> >>> >>> Le 17/03/15 17:51, Marc Gemis a écrit : >>> >>> Je mag feitelijk de gegevens van de bpost website niet gebruiken: >>> >>> http://www.bpost.be/site/nl/disclaimer.html >>> >>> *Auteursrecht* >>> De website met inbegrip van teksten, lay-out, grafische bestanddelen, >>> presentatie, logo’s, software en andere bestanddelen van deze site is >>> beschermd door de intellectuele eigendomsrechten van bpost of haar >>> informatieleveranciers, zoals het auteursrecht, naburige rechten, >>> databankrecht en merkenrecht. >>> Reproductie, verspreiding, verkoop, verdeling, publicatie, aanpassingen, >>> vertalingen, bewerkingen en gebruik voor commerciële doeleinden van het >>> geheel of een deel van deze website is verboden, tenzij met >>> voorafgaandelijke en schriftelijke toestemming van bpost. >>> >>> >>> mvg >>> >>> m >>> >>> >>> 2015-03-17 16:31 GMT+01:00 Sus Verhoeven <sus...@gmail.com>: >>> >>>> Een middel is voor elke straat éénmaal Bpost op te roepen, die geeft >>>> het goede zonenummer., Zelden heeft een straat 2 zonenummers, en in dat >>>> geval geeft men de uiteinden op. En stillaan zou de zone grens zichtbaar >>>> worden. >>>> De "Amstenradelaan" ligt in 3800. >>>> >>>> Sus >>>> >>>> 2015-03-17 15:41 GMT+01:00 Sander Deryckere <sander...@gmail.com>: >>>> >>>>> >>>>> >>>>> Op 17 maart 2015 15:04 schreef Sus Verhoeven <sus...@gmail.com>: >>>>> >>>>>> Ik heb met de import tools van Sander op de 3800 (Sint-Truiden) de >>>>>> Amstenradelaan genummerd en alles verliep normaal., De gebouwen waren >>>>>> daar >>>>>> al getekend. >>>>>> Ik moet in OSM wel nadien tot het uiterste inzoomen om de nummers >>>>>> zichtbaar te krijgen.Ook Nominatin kan er mee overweg. Alles is dus >>>>>> normaal, alhoewel er daar nog meer dan 13.000 gebouven te nummeren zijn. >>>>>> Op de import tools van Sander zijn de aanpassingen nog niet >>>>>> zichtbaar, maar dat kan wel nog een tijdje duren. >>>>>> Sander, hoe dikwijls per dag wordt die import tool aangepast ? >>>>>> >>>>> >>>>> De OSM data komt live van Overpass iedere keer dat je de pagina >>>>> vernieuwt of op "Update" klikt. En normaal heeft overpass slechts enkele >>>>> minuten vertraging (hoewel er natuurlijk op iedere server wel eens grotere >>>>> vertragingen voorkomen). >>>>> >>>>> Het probleem is echter dat er geen postcode grens bestaat in >>>>> Sint-Truiden (zoals https://www.openstreetmap.org/relation/3366823 >>>>> voor postcode 8840). Sint-Truiden zelf heeft 3 postcodes, en een adres is >>>>> maar gedefinieerd onder een postcode (twee verschillende huizen in >>>>> Sint-Truiden kunnen perfect hetzelfde huisnummer hebben en dezelfde >>>>> straatnaam, maar een verschillende postcode). >>>>> >>>>> Ik heb geprobeerd om ook addr:postcode als tag toe te staan, maar >>>>> dan werd de overpass query verschrikkelijk traag (die moest immers alle >>>>> adressen in Vlaanderen gaan filteren. >>>>> >>>>> De enige mogelijkheid is dus om die grenzen te tekenen (ook al zijn >>>>> ze slechts bij benadering), en dan zal Sint-Truiden meteen heel wat >>>>> groener >>>>> zijn. >>>>> >>>>> >>>>> Ook in Crab zitten er fouten in de zone nummering, maar er is nog >>>>>> Bpost voor de controle, ook voor missende huisnummers. Fouten op >>>>>> zonenummers in CRAB gebeuren meestal op straten die een zonegrens >>>>>> overschreiden. >>>>>> >>>>>> Ik zit nu terug rustig bezig op de 3582, nog ogeveer 1000 te gaan >>>>>> ;-) >>>>>> >>>>>> Sus >>>>>> >>>>>> Ik doe nu rustig verder opde 3582 >>>>>> >>>>> >>>>> >>>>> _______________________________________________ >> Talk-be mailing list >> Talk-be@openstreetmap.org >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be >> >> > > > _______________________________________________ > Talk-be mailing > listTalk-be@openstreetmap.orghttps://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be > > > > _______________________________________________ > Talk-be mailing list > Talk-be@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be > >
_______________________________________________ Talk-be mailing list Talk-be@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be