Dobrý den, Lukas Kabrt píše v Ne 28. 06. 2009 v 20:56 +0200: > Zdravim, > > behem poslednich par dnu jsem si trochu hral s > automatickym/poloautomatckym importem informaci z katastralni mapy.
skvěle! > Prozatimni export do OSM (pouze node v miste definichiho bodu a tag > 'note' s rozpoznanym textem - hlavne pro kontrolu) > > Presnost rozpoznavani je hodne slusna - pokud se texty neprekryvaji > tak temer stoprocentni. Automatického importu bych se bál. Vím o budovách, které v KM mají popisek "bez označení", ale ve skutečnosti na nich visí tabule s číslem popisným. V tomto případě vím určitě, že KM obsahuje chybu. Dále je nemalé množství budov, u kterých číslo popisné v mapě neodpovídá číslu popisnému v databázi MVČR. Zatím nevím, zda je chyba v mapě či databázi. Zkouším však srovnat databázi MVČR s informacemi z České pošty a dám vědět hned jak se dozvím výsledek. Co tedy importovat tak, že data z OCR přilepíme k databázi adres MVČR a import budeme dělat postupně za pomocí CzechAddress? Je to způsob, jak využít OCR, zajistit ruční kontrolu dat a tuto kontrolu navíc distribuovat mezi více lidí. Pomohlo by to řešit i ten problém, že pozice adresního bodu v KM není vždy u vchodu do budovy... S pozdravem, Radek Černoch _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz