To je otázka, která mě už delší zajímá, ale zatím jsem nenašel uspokojivou odpověď - Kde jsou definované hranice (od katastrálního území po státní)? Je opravdu hranice dána definičně řadou souřadnic nebo spíš popsána pomocí fyzických objektů (řeka, hřeben, silnice, hraniční kámen...) a ty souřadnice jsou jen odvozeným vyjádřením pro praktické účely? LM
Dne 27. srpna 2012 22:16 "Petr Morávek [Xificurk]" <p...@pada.cz> napsal(a): > LM_1 wrote: >> Staré uzly a cesty bych mazal jen pokud nemají >> kromě hranice žádný jiný tag. S těmi co mají bych možná vůbec nehýbal >> automaticky (hranice vedoucí středem řeky apod.) > > Dobrá připomínka, tuhle kontrolu přidám... > Ale chování bych viděl spíš takové, že se ze staré cesty odstraní tagy > boundary a admin_level, a uploadne se nová cesta. Jinak by se mohlo > stát, že někde náhodně přidaný tag zablokuje update. > Nelze spoléhat na to, že pokud někdy vedla hranice středem potoka, tak > takhle povede vždycky... navíc toky potoků a řek se mění, ale vymezení > adm. hranic je dáno "přesně" zaměřenými body. > > Zdraví, > Petr Morávek aka Xificurk > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz