S převodem souřadnic můžu pomoct, ale asi to vyhoří na platformě (funguju na python/c, ne java)
popis pro jst je popsán tady: http://docs.geotools.org/stable/userguide/library/api/jts.html#transform Nevím, jestli máte ve vaší verzi správně zadefinovanýho Křováka - EPSG:102067 nebo EPSG:5514 (podle verze geotools) Na http://epsg.io/102067 a http://epsg.io/5514 se dají sehnat definice pro GeoServer (který by měl být s geotools kompatibilní. Zejména 5514 vypadá nadějně: 5514=PROJCS["S-JTSK / Krovak East North",GEOGCS["S-JTSK",DATUM["System_Jednotne_Trigonometricke_Site_Katastralni",SPHEROID["Bessel 1841",6377397.155,299.1528128,AUTHORITY["EPSG","7004"]],TOWGS84[589,76,480,0,0,0,0],AUTHORITY["EPSG","6156"]],PRIMEM["Greenwich",0,AUTHORITY["EPSG","8901"]],UNIT["degree",0.0174532925199433,AUTHORITY["EPSG","9122"]],AUTHORITY["EPSG","4156"]],PROJECTION["Krovak"],PARAMETER["latitude_of_center",49.5],PARAMETER["longitude_of_center",24.83333333333333],PARAMETER["azimuth",30.28813972222222],PARAMETER["pseudo_standard_parallel_1",78.5],PARAMETER["scale_factor",0.9999],PARAMETER["false_easting",0],PARAMETER["false_northing",0],UNIT["metre",1,AUTHORITY["EPSG","9001"]],AXIS["X",EAST],AXIS["Y",NORTH],AUTHORITY["EPSG","5514"]] Doporučuju použít tam jiný parametr TOWGS84, a to [570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56] převod bude přesnější ------------ Co to znamená "ověřit licenci" ? Zavolat na ministerstvo? J On Sun, Jun 22, 2014 at 09:26:16PM +0200, Marián Kyral wrote: > Takže jedna dobrá zpráva. > Odepsali mi z helpdesku mze, že WFS opravili. Dále jsem se dověděl, že pro > BBOX dotazy se musí používat LPIS_FB4_BBOX. Vrstva LPIS_FB4 je zase určena > na dotazy dle ID půdního bloku. > > Takže jsou potřeba dva dotazy: > > Jeden pro získání geometrie ID půdního bloku. > > > [1]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&bbox=-471162.327712,-1120637.409667,-471161.327712,-1120636.409667&SRSNAME=EPSG:102067 > A druhý pro doplňující detaily: > > > [2]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.9630656&SRSNAME=EPSG:102067 > > Takže teď už jen trochu času, vyřešit převod souřadnic a ověřit licenci > (nechce se toho někdo ujmout, ať tam nepíši jen já? :-D ) a můžu to > zaintegrovat do Traceru. > > Marián > > Dne 30.5.2014 14:26, Marián Kyral napsal(a): > > Souřadnice mi teď těžkou hlavu nedělají. Když už jsem si ujasnil, co je > co, tak se to nějak udělá. Spíše potřebuji nějak rozjet ten dotaz přes > bbox. Co jsem našel, tak by měl bohatě stačit nějaký miniaturní bbox. > Ale prostě to nefunguje. Buď dělám něco blbě, nebo je problém u nich. > > Marián > > ---------- Původní zpráva ---------- > Od: Jachym Cepicky [3]<jachym.cepi...@gmail.com> > Komu: OpenStreetMap Czech Republic [4]<talk-cz@openstreetmap.org> > Datum: 30. 5. 2014 13:59:41 > Předmět: Re: [Talk-cz] pLPIS a WFS - jak na to? > > Zkuil jsem nakopnout tu proxy, > > [5]https://gist.github.com/jachym/8c33b98a794679bc5de3 > > Ale tedy že by to nějak zvlášť fungovalo, to nefunguje :-( myslím, že > jim tam > něco hnije, ale jistě to říct si netroufám > > ještě se tomu zkusím pověnovat > > j > > On Fri, May 30, 2014 at 09:11:18AM +0200, Marián Kyral wrote: > > Ahoj, > > > > Netušíte někdo, jaký je rozdíl mezi LPIS_FB4 a LPIS_FB4_BBOX? S > LPIS_FB4 > > mi to vždy vrátí "missing". Teď jsem objevil LPIS_FB4_BBOX a to zase > končí > > na krásné ORA chybě níže :-( > > > > <FeatureType> > > <Name>LPIS_FB4</Name> > > <Title>UcinneFB-obrys</Title> > > <Abstract>Půdní bloky - účinné (max. 200 záznamů)</Abstract> > > <DefaultSRS>EPSG:102067</DefaultSRS> > > <OutputFormats> > > <Format>text/xml; subtype=gml/3.1.1</Format> > > </OutputFormats> > > <ows:WGS84BoundingBox dimensions="2"> > > <ows:LowerCorner>11.6287033481963 > 47.8921430739317</ows:LowerCorner> > > <ows:UpperCorner>19.2039743450146 > 51.5189483888239</ows:UpperCorner> > > </ows:WGS84BoundingBox> > > </FeatureType> > > <FeatureType> > > <Name>LPIS_FB4_BBOX</Name> > > <Title>UcinneFB-obrys</Title> > > <Abstract>Půdní bloky - účinné (max. 200 záznamů)</Abstract> > > <DefaultSRS>EPSG:102067</DefaultSRS> > > <OutputFormats> > > <Format>text/xml; subtype=gml/3.1.1</Format> > > </OutputFormats> > > <ows:WGS84BoundingBox dimensions="2"> > > <ows:LowerCorner>11.6287033481963 > 47.8921430739317</ows:LowerCorner> > > <ows:UpperCorner>19.2039743450146 > 51.5189483888239</ows:UpperCorner> > > </ows:WGS84BoundingBox> > > </FeatureType> > > > > $ BBOX="&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40" > > $ wget -O - > > > > [6]"http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&${BBOX}&SRSNAME=EPSG:102067" > > --2014-05-30 08:49:09-- > > > > [7]http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40&SRSNAME=EPSG:102067 > > Překládám eagri.cz… 94.199.42.131 > > Navazuje se spojení s eagri.cz|94.199.42.131|:80… spojeno. > > HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK > > Délka: neudáno [text/xml] > > Ukládám do: „STDOUT“ > > > > > > > [<=> > > &! > nbsp; ; > > ] 0 --.-K/s <?xml version="1.0" > encoding="UTF-8"?> > > <ows:ExceptionReport > xmlns:xsi=[8]"http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" > > xmlns:ows=[9]"http://www.opengis.net/ows" version="1.1.0" > language="en-US" > > xsi:schemaLocation="[10]http://www.opengis.net/ows > > [11]http://schemas.opengis.net/ows/1.0.0/owsExceptionReport.xsd"> > > <ows:Exception exceptionCode="mapserv" locator="NoApplicableCode"> > > <ows:ExceptionText>msWFSGetFeature(): WFS server error. > > ms_error->code not found > > msOracleSpatialLayerWhichShapes(): OracleSpatial error. Error: > ORA-29902: > > při vykonávání rutiny ODCIIndexStart() se vyskytla chyba > > ORA-13208: vnitřní chyba při vyhodnocování operátoru [window SRID > does not > > match layer SRID] > > ORA-06512: na "MDSYS.SDO_INDEX_METHOD_10I", line 333 > > . Query statement: SELECT rownum, UZIVATEL, ADRESA_UZIVATELE, > ID_UZ, ICO, > > ID_FB, CTVEREC, ZKODFB, STAV, PLATNYOD, PLATNYDO, VYMERAM, > KULTZAKNAZEV, > > REZIMEZ, ZPUSOBILOST, PRISLUSZA, VYSKA, SVAZITOST, KULTURAOD, > MAPOVYLIST, > > MAPOVYLIST5, LHUTAOD, STAV_KOD, VYMZCHU, VYMZCHU1, VYMMKRAS, > VYMBKARP, > > VYMMCHU, VYMLFA_HA, VYMLFA_HB, VYMLFA_OA, VYMLFA_OB, VYMLFA_S, > VYMLFA_SX, > > VYMLFA_E, PHOVYMER1, KODCILE, VYMNAT_2000, VYMNAT_PTACI, > VYMNAT_VYZNLOK, > > ZAUDIT0, GEOMETRY FROM VIEW_MG_LPIS_RFB_WFS WHERE rownum < 51 > AND > > SDO_FILTER( GEOMETRY, MDSYS.SDO_GEOMETRY(2003, :srid, > > NULL,MDSYS.SDO_ELEM_INFO_ARRAY(1,1003,3),:ordinates > ),'querytype=window') > > = 'TRUE' . Check your data statement.</ows:ExceptionText> > > </ows:Exception> > > </ows:ExceptionReport> > > [ > > > <=> > > &n! > bsp; > > ] 1 478 --.-K/s za 0s > > > > 2014-05-30 08:49:10 (53,4 MB/s) – zapsáno na standardní výstup > [1478] > > > > Marián > > > _______________________________________________ > > Talk-cz mailing list > > [12]Talk-cz@openstreetmap.org > > [13]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > -- > Jachym Cepicky > URL: [14]http://les-ejk.cz > e-mail: jachym.cepicky at gmail com > PGP: [15]http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp > @jachymc_______________________________________________ > Talk-cz mailing list > [16]Talk-cz@openstreetmap.org > [17]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > [18]Talk-cz@openstreetmap.org > [19]https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > References > > Visible links > 1. > http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&bbox=-471162.327712,-1120637.409667,-471161.327712,-1120636.409667&SRSNAME=EPSG:102067 > 2. > http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.9630656&SRSNAME=EPSG:102067 > 3. mailto:jachym.cepi...@gmail.com > 4. mailto:talk-cz@openstreetmap.org > 5. https://gist.github.com/jachym/8c33b98a794679bc5de3 > 6. > http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&${BBOX}&SRSNAME=EPSG:102067 > 7. > http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4_BBOX&&bbox=-470952.15,-1121084.54,-471309.44,-1120790.40&SRSNAME=EPSG:102067 > 8. http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance > 9. http://www.opengis.net/ows > 10. http://www.opengis.net/ows > 11. http://schemas.opengis.net/ows/1.0.0/owsExceptionReport.xsd > 12. mailto:Talk-cz@openstreetmap.org > 13. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > 14. http://les-ejk.cz/ > 15. http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp > 16. mailto:Talk-cz@openstreetmap.org > 17. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > 18. mailto:Talk-cz@openstreetmap.org > 19. https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz -- Jachym Cepicky URL: http://les-ejk.cz e-mail: jachym.cepicky at gmail com PGP: http://les-ejk.cz/pgp/JachymCepicky.pgp @jachymc
signature.asc
Description: Digital signature
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz