Ahoj, Dne Pá 4. července 2014 20:49:00, jzvc napsal(a):
> Cus, jen jedna pripominka, ktera jiste zaznela uz nekolikrat ... sam sem > navrhoval adresni bod tam, kde budova byla, ale uz treba neni a tam kde > budova je, priradit adresu ji. Nekdo totiz muze hledat, kde takova > adresa byla, pripadne se pouziva v ramci lokalni znalosti k navigaci > typu "prijed ke kominu" a to i kdyz tam ten komin uz 20 let nestoji. na takovou připomínku si nevzpomínám, ale má paměť není dokonalá ;-). To bych řešil jako place=locality, name="U komína". S adresou, která byla a už není, to si teď rady nevím. Mrkl jsem na Wiki, kde se píše o 4. dimenzi OSM, tedy o času, zbouraných objektech, demolished, abandoned, construction, ale k adresám a času žádnou nápovědu nenacházím. Zase jsem tak moc nehledal. Užitečné to může být, je nutné nějaké označení, že to už neplatí. Nevím, možná zase využít locality? > > Samozrejme nemam problem s likvidaci duplicit a jineho chaosu. > Díval jsem se na Kolín, kde už import proběhl. Bylo to hrozně pracné, adresy posunuté hodně daleko a nepravidelně. Prohlédl jsem si mapu a zjistil, že se ani za mnoho hodin ruční práce nepodařilo vychytat zdaleka všechno. Tak jsem na to pustil tu novou verzi bota. Polohově umravnil asi 500 adres a 28 smazal. Byly tam adresní body v místech, kde podle fotek budovy už velmi dlouho nejsou. Ve dvou případech jsem si tedy nebyl jist - v RUIAN byla adresa aktivně smazaná, ale dům na fotografii stál a rozhodně nevypadal, že se chystá rozpadnout. Možná to smazání tedy byla chyba, ale pokud tam adresa má být, tak se tam dříve či později objeví v aktualizaci z RUIAN. > co se tyce "viceadresnych" budov ... tech co si pamatuju bylo v celkovem > objemu nepatrne mnoztvi a muzou se poresit rucne. :-)n na procenta nepatrné množství, ale je jich drobet přes 24 tisíc. U tohoto pořád nevím, k čemu to má sloužit. To hledání podle čtvrti a čísla by bylo super. Máme možnosti počkat, až to bude Nominatim umět, zapojit se do vývoje Nominatimu nebo tam přidat ty dvojice číslo/část obce. Míst bez ulice a s ulici je skoro přesně půl na půl: count | jeulice ---------+--------- 1426741 | f 1468004 | t nemůžeme tam jen tak nandat milion a půl dalších dat. Na budovy to už nepůjde vůbec - budovy v OSM neodpovídají budovám v RUIAN, digitální mapa v RUIAN není všude ... možná za pár let by to šlo. > Nemas tak uplne pravdu ;D. Cp/Co/... patri budove, ale to nezmanema, ze > v te budove nemuze existovat subjekt, se zcela vlastni adresou - klidne > s vlastnim PSC. Pokud bys heldal kompletni seznam PSC, tak se obavam, ze > .... ho nijak snadno nesezenes (to co si muzes sosnout na webu posty > neni komplet). Vlastní PSČ firmy mají, to vím, ale adresu? Že by měly jinou ulici, jiné číslo domovní? To se mi nezdá, ale nemohu vyvrátit. Tato PSČ v RUIAN asi nejsou - zkoušel jsem to na České Televizi, která má svoje PSČ. V RUIAN nejsou; jsou tam "standardní" PSČ. Dvořákova 18, Ostrava je ostravské studio, podle webu Televize má svoje PSČ, v RUIAN není. > Vysat extra, nebo je aspon nejak oznacit, neplacat na sebe, to se neda > editovat, aspon metr od sebe. Dost casto se takova budova da vpohode > rozdelit na vice budov (byt to stavebne je jedina, tak trebas panelakovy > vchody ...) Asi se tu míchají 2 rozdílné, byť související věci. Jedna je nahrát do OSM všechny údaje z adresních míst, které mají ulici, ještě jednou, aby je Nominatim našel i bez uvedení ulice. Je jich 1.4 milionu, tedy moc, toto neprojde. Druhá věc je označit všechny budovy s více adresami (24 tisíc) a tam ten přínos moc nechápu. Dá se to v pohodě najít i teď - příkladem je dotaz "Technická 1902", zkus si. -- Petr _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz