Tohle je draft jak by se měli značit cyklotrasy a cykloturistických tras. Prosím o komentáře a pokud dojdeme k nějakému závěru, tak bych to dal na wiki.
******* Začátek draftu ********* Většina cyklotras je značena KČT, proto vycházím ze značení KČT. http://www.kct.cz/cms/turisticke-znaceni-kct U lokálních tras s jiným provozovatel prosím použijte selský rozum a použijte to co je nejbližší vhodné. KČT rozlišuje dvě různé trasy: cyklotrasy (vedeno po silnících) a cykloturistické (vedeno po nezpevněných cestách). === Cyklotrasy === U cyklotras *nemapujeme* směrové tabulky: http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/10a.gif http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/10b.gif http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/10c.gif *Nemapujeme* návěšť před křižovatkou http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/11c.gif pokud na křižovatce je směrová tabule nebo pokud nejde o křižovatku dvou a více cyklostezek. *Nemapujeme* směrovou tabuli http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/11b.gif pokud jde pouze o změnu směru. *Mapujeme* směrovou tabuli http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/11b.gif pokud se rozdělují dvě a více cyklotras. V takovém případě se nemapuje přesné umístnění značky (bývají z více stran křižovatky), ale značka se umístní doprostřed křižovatky. *Mapujeme* návěšť před křižovatkou http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/11c.gif pokud za ní u křižovatky není vlastní směrová tabule. Postup mapování je shodný jako se směrovou tabulí v přechozím odstavci. Tj. pokud i když za náveští už není směrová tabule a přitom nejde o křížení (rozdělení) dvou tras, tak takovou návěšť nemapujeme, protože pouze cyklistu informuje jak projet nepřehledný úsek. A naopak, pokud za návěští chybí směrová tabule a jde o křižovatku dvou cest, tak návěšť mapujeme a umístníme ji doprostřed křižovatky. V obou případech k rozcestníku přidáváme: bicycle=yes Rozcestníky cyklotras nemají "ref", takže ref nemapujeme. === Cykloturistické trasy === *Mapujeme* cykloturistické směrovky http://www.kct.cz/cms/sites/default/files/users/user1/foto/znacky/2c.gif K rozcestníku přidávame: hiking=yes bicycle=yes Referenční čísla (jsou vpravo dole) mapuje stejně jako u běžných turistických rozcestníků. ************ Konec návrhu ****************** Osobně jsem si nejvíce nejistý u těch cykloturistických tras. Například mapy.cz tyto rozcestníky vůbec nemapují. Váhám mezi použitím stávajích značek (to co jsem navrhl) a vznikem něčeho nového. např hiking_bicycle=yes nebo network=rmn (Regional MTB network) _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz