Dobry den, pridavani BTS do OSM bych zatim nedelal. *) v OSM chybi stale spousta domu a kominu na kterych jsou BTS umisteny. Cast dat je posunuta *) Na BTS stanovistich se meni parametry *) OSM data jsou spise staticka.
*) dle meho nazoru mapa pokyti signalem rozhodne nepatri do OSM. Navic bez parametru primo od operatoru/CTU nelze spocitat. Navic se jedna o relativne dynamickou zalezitost --- spis bych navrhl zvysit kvalitu dat pro CR *) doplnit kominy *) jak to vypada s databazi stromu? (neco tu letos probehlo) *) je potreba zjistit aby nova data nebyla vkladana do OSM posunuta *) oprava starych silnich a ploch ktere jsou posunute az o desitky metru *) omezit rucni prekreslovani z leteckych fotek ktere nemaji kompenzovane zkresleni --- pred editovanim detailu (zahradky, ploty, cesty, ...) 1) v oblasti importovat budovy RUIAN 2) importovat RUIAN lands *) pak teprve dokreslit detailni objekty. Dost casto se stava ze detily jsou dokreslene posunute a velmi zjednodusene Martin ----- Original Message ----- From: "Pavel Machek" <pa...@ucw.cz> To: "OpenStreetMap Czech Republic" <talk-cz@openstreetmap.org> Sent: Monday, August 15, 2016 11:06:53 PM Subject: Re: [Talk-cz] mapovani signalu vs. BTS was Re: WeeklyOSM CZ 314 Ahoj! > Mapováním BTSek se zabývají nadšenci na gsmweb.cz a jsou v tom hodně > dobří. Možná by s OSM rádi spolupracovali. No, gsmweb ma docela kompletni a velmi presnou databazi, ktera by se urcite v openstreetmap vyjimala. Otazka je jestli ji daji, myslim ze pred par lety to vypadalo spis zaporne. Ale treba se situace zmenila... Pavel -- (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek (cesky, pictures) http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz