Nikdo "moudřejší" se neozval, tak zkusím své postřehy a návrhy. - turistická značka KČT by měla obsahovat jen to, co jí patří, tedy cesty a rozcestníky (role guidepost), nikoliv tabule NS - naučná stezka též to co jí patří, cesta, infotabule, které někdo dává roli "board" což i mě přijde v pořádku, a někdy i rozcestník KČT, pokud je na šipce značka NS. Poslední dobou je to asi nový standard KČT, místo liniového značení NS je souběžně vedena jiná běžná turistická trasa. Na rozcestníku je před vzdálenostním údajem značka NS. Někde je dokonce i několik NS na jedné trase. http://map.openstreetmap.cz/img/guidepost/mala_chuchle_new.jpg
Ještě něco k tagování, obecně platí wiki http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/Editing_Standards_and_Conventions#Turistick.C3.A9_zna.C4.8Den.C3.AD Jen network tag je stále nedořešený, řešilo se to tady asi před měsícem. U krátkých tras a NS dávám lwn. Nové tagování KČT tras ještě asi naplatí, takže "hiking=major" zatím nedávat. Milan ______________________________________________________________ > Od: majka <majka.zem+t...@gmail.com> > Komu: talk-cz@openstreetmap.org > Datum: 22.09.2016 09:23 > Předmět: [Talk-cz] Turistická trasa v OSM - prosba o zkontrolování správnosti > mého zadání > >Mohl by se někdo zkušenější prosím příležitostně podívat, zda mám správně >relace 6422255 a 6421469 ? > >Fyzicky i zadáním je to totéž se stejnými prvky, trasa je dlouhá 6 km, >osobně před pár dny zkontrolovaná a doplněná, označená jako kompletní. >Jediný problém jsou z obou stran fyzicky chybějící rozcestníky, které v >teorii (na mapách i evidenci KČT, v Seznam Panorama nebo Google Streetview) >existují. Oba jsou v relaci ponechané, s poznámkou fixme a nahlášené KČT; >prostřední rozcestník v obci Úsilné existuje i ve skutečnosti, a je >nafocený a vložený přes old.openstreetmap.cz >Na konci trasy (Rudolfov) je posledních cca 30 metrů vyznačeno tak, jak >podle mého po posledních stavebních úpravách skončí protože tak jde v tomto >úseku souběžná žlutá naučná stezka - tedy vyvedeno po chodníku až k >zastávce, kde časem předpokládám že ten rozcestník bude nainstalovaný. Jsou >zde totiž cedule zastavení č. 1 té žluté. > >Turistickou trasu v OSM upravovala poprvé, takže bych raději, kdyby to >někdo zkontroloval a dal mi vědět, jestli je to takhle dobře nebo co >případně upravit - hlavně než se pustím do něčeho většího. > >Díky, >Majka > > >---------- > >_______________________________________________ >Talk-cz mailing list >Talk-cz@openstreetmap.org >https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > > _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz