---------- Přeposlaná zpráva ---------- Od: "Jan Martinec" <j...@martinec.name> Datum: 14. 8. 2017 16:47 Předmět: Re: [Talk-cz] FYI: Body záchrany v pražských lesích Komu: "Michal Fabík" <michal.fa...@gmail.com> Kopie:
Jo, to je ono, leč wiki tvrdí, že jako highway je to deprecated. No nic, zmapoval jsem to podobojí (a teď koukám, že sem do konference jsem to napsal blbě a do mapy dobře, je to opravdu =emergency_access_point). Telefonní číslo je tam 112 (plus 150+155+158), to myslím nemá smysl zapisovat do mapy. (A ref je i duplicitně obsažen v name, aspoň mi to podle vzhledu cedule i podle těch schémat tak připadá) http://www.openstreetmap.org/changeset/51112724#map=13/50.0283/14.4740 Zdar, HPM Dne 14. 8. 2017 16:37 napsal uživatel "Michal Fabík" <michal.fa...@gmail.com >: On 14.8.2017 16:17, Jan Martinec wrote: > zatím jsem je zmapoval v kunratickém lese jako > highway=emergency > Ahoj, zmapoval jsem jich v poslední době pár na nějakých místech na Moravě, kde jsem na ně náhodně narazil a měl jsem za to, že jde o tohle: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Demergency_access_point Akorát co jsem se díval jinde, (i tuším třeba v Německu), tak je trochu hokej v použití ref=* a toho emergency_telephone_code=* - podle wiki v emergency_telephone_code=* má být telefonní číslo typu 112, na druhou stranu říkat telefonnímu číslu "telephone code" je minimálně divné - možná proto tam občas někdo píše to číslo z ref=*, tj. kód, který mám říct do telefonu, aby operátor věděl, u které cedulky jsem. -- Michal Fabík
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz