Ahoj, je to moc pěkné! Do schránek jsem se zapojil a zrovna mi chyběly v POI importeru nějaké schránky. Začal jsem je fotit, abych je tam zanesl ručně a teď je můžu ještě kontrolovat v tabulce. Za mě díky!

Honza

Dne 14. 2. 2018 8:05 AM napsal uživatel Marián Kyral <mky...@email.cz>:
Ahoj,
trochu jsem se teď věnoval schránkám - přepsal konverzní skript do pythonu (mnohem, mnohem rychlejší a jednodušší na údržbu) a vzpomněl jsem si na Petrovu stránku se statistikami importu adres. Dovolil jsem si skript "ukrást", upravit a konečně tak budeme vědět, jak na tom jsme :-)

Původně jsem tam chtěl ještě pár věcí dodělat, ale aktuálně jsem zaneprázdněn něčím jiným a ještě pár dní budu, takže raději teď dávám k dispozici to co mám.

http://josm.poloha.net/cz_pbox/

Data o schránkách jsem nahrál do databáze na poloha.net a porovnávám je s daty OSM, která tam nahrává Petr. Aktualizace OSM dat a statistik probíhá jednou denně. Na stránkách jednotlivých dep jsou pak záznamy označeny štítkem dle typu:

OK - Schránka je v OSM, má vyplněné ref=* a data souhlasí s ČP
Částečně - Schránka je v OSM, má ref=*, ale některá data (časy výběru, operátor) nesouhlasí
Chybí - Schránka není v OSM nebo je, ale nemá ref=*
Zrušeno - Schránka je v OSM, má ref, ale ČP schránku zrušila (v porovnání s předchozími daty - zatím jen proti lednu)

V plánu je ještě přepracování hlavní stránky (aby byly vidět počty v jednotlivých kategoriích) a (ve spolupráci s Majkou) doplnění souřadnic u záznamů, kde je ČP nemá. To ale nevím, kdy bude.

Další uvažovaná vlastnost jsou exporty v nějakém formátu pro další zpracování - csv, json, osm.

Zdrojáky jsou na githubu: https://github.com/mkyral/osm/tree/master/import/ceska_posta/stats

A závěrem bych chtěl poděkovat Petrovi Vejsadovi za možnost využívat poloha.net. A připomínám, že máme možnost přispět na provoz: http://www.poloha.net/finance-info ;-)

Marián

_______________________________________________
Talk-cz mailing list
Talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz

Odpovedet emailem