Zdravím dalšího leteckého vývojáře, už jsem tu párkrát také psal z pohledu uživatele-programátora. Zkouším použití OSM pro renderování terénu pro letecké simulace (vrg.cz). OSM je krásně detailní balík dat, jehož vytvoření muselo dát v součtu strašně moc práce. Skláním se před tím. Ale vytváří ho jednotlivci, nadšenci bez uceleného vedení a systému kontroly (nestojí nad nimi zlý šéf :-), nebo QA oddělení). Z toho plynou rozdíly v kvalitě, detailu a často i způsobu tagování na různých místech. A pro nás programátory z toho plyne bohužel i to, že OSM je na strojové zpracování nevhodné. Mimochodem neexistuje ani oficiální xsd nebo dtd schéma OSM xml formátu. Počítá se prostě spíš s tím, že mapu bude interpretovat zase jednotlivec, který prostě koukne, pochopí a evidentní chyby nebo nezmapovaná území pozná.
Co se týče chybějících Landuse: když koukám na tu Plzeň, řek bych, že to bude zase ten případ, kdy stroj nepochpí, člověk ano: tam, kde landuse neni určeno a zároveň tam stojí baráky, bude to pravděpodobně obytná zástavba. Škodovka a pivovar už jsou industrial. Dala by se vykreslit jako podklad hranice města v barvě obytné zástavby a terpve přes to polygony landuse. Jestli to ovšem v té VTM knihovně jde. Vladimír Dne 22. března 2018 8:32 Pavel Machek <pa...@ucw.cz> napsal(a): > Ahoj! > > > Ok, dik za vysvětlení. > > Na mě to tedy při nižších (vzdálenějších) zoomech působí, že Praha je > spíš > > lesopark, než velkoměsto (viz to porovnani Prahy a Vídně), ale chyba v > > datech (jak jsem si původně myslel) to tedy není. > > Chyba v datech to samozrejme je, a uvitame jeji opraveni. Ano, v okoli > domu byva landuse=residential, ale kde je hranice vubec neni spatne > vedet. A ano, vubec by nebylo spatne mit v mape i "tohle je sidliste, > takze trava po ktere se da chodit a sem-tam nejaky barak" vs. "tohle > jsou vilky, tj. hodne plotu, za nima trava ale chodit se po ni neda" > vs. "tohle je historicke centrum mesta, samej asfalt a beton, chodit > se tam moc neda". > > > Pavel > -- > (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek > (cesky, pictures) http://atrey.karlin.mff.cuni. > cz/~pavel/picture/horses/blog.html > > _______________________________________________ > Talk-cz mailing list > Talk-cz@openstreetmap.org > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz > >
_______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz