st 14. 8. 2019 v 10:09 odesílatel xkomc...@centrum.cz <xkomc...@centrum.cz> napsal: > > Nesouhlasím (Martine, prosím, foť dál!), často není v mapě žádná > informace o rozcestníku, někdy ani to, že tam nějaký rozcestník stojí > (ve všichni se pohybujem v okolí Brna, kde už není co mapovat, tak se > řeší metrové odchylky). V takových případech jsem rád, když jsem z fotky > schopen přečíst všechny potřebné informace (name, ele, ref). Jestli je > rozcestník geotagován od oka a tím pádem o deset metrů dál než v reálu > je mi v celku ukradené, protože ta odchylka tam stejně je (zařízení, co > mám, je samo o sobě nepřesné, nijak jej nekalibruji, navíc nefotím z > místa, kde stojí rozcestník, ale stojím vždy tam minimálně metr před > ním, ...). A jestli byla fotka vyfocena 14.8.2019 v 10:07:13 nebo > 1.8.2019 v 0:00:00 je naprosto jedno, o tom, co to bylo za zařízení, s > jakou clonou, v jakém režimu, ... ani nemluvě!
Ahoj, to ze tobe je to jedno ale prece neznamena, ze to je jedno ostatnim, nebo pri dalsim zpracovani. Namatkou treba clona a cas se vyuzivaji pri detekci informaci z fotek v ramci https://osm.fit.vutbr.cz/OsmHiCheck/detect/. Navic tady se bavime o tom, ze informace ktere tam jsou nekdo odstrani a pak si vymysli nejake jine. A hodnota takove fotky je pak jen v tom, ze by tam mel nekdo jiny zajit a nafotit to poradne, pokud nevim, kde to bylo, tak podle toho ani rozcestnik v OSM vytvorit rozumne nemuzu (nebo je to +- autobus, takze zase aby tam nekdo zasel a zkontroloval to). Opravdu trvam na tom, ze nez mizerne data, tak to radsi zadne. Bud to prosim delejme poradne, nebo vubec. Poznat nekvalitni data a nejak je odfiltrovat je totiz pak uplne nejvetsi problem. Diky _______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz