Dne 29.9.2020 v 21:06 Michal Poupa napsal(a):
tak by šel vymyslet nějaký tag který by se zobrazoval
https://www.openrailwaymap.org/ a ne v https://www.openstreetmap.org/
Cus, to uz davno vymysleny je, osm nerenderuje trate oznaceny trebas
jako abandoned nebo razed. Podivej se trebas na sesuv na D8. V
openrailway to tam mas jako prerusovanou caru, v osm to nemas vubec. V
osm vidis jen to okolo, tam trat normalne je, ale nic po ni nejezdi = je
oznacena jako disused.
Pro zajimavost, porad dokola nekdo vzdycky slibuje, ze se to opravi, a
pak se o tom zas par let nemluvi ... az prijdou zas nejaky volby, aby
bylo co slibovat. Aktualne je "uz pry" vycleneno skorem 600M na opravu.
Kdyz si predstavim, ze za setiny ty castky parta blaznu udrzuje,
opravuje a dokonce znova stavi trat z velkyho brezna do usteka, tak bych
jim tech 600M protah riti do krku.
A ono i v tech mistech kde se na prvni pohled zda, ze z trati nic
nezbylo ve skutecnosti tech pozustatku muze byt celkem dost. Dokonce
trebas ve mestech se pri vsemoznych rekonstrukcich vrati do ulice kde
nic nejezdi uz desitky let par metru koleji atd. Sak na vaclavaku ti
stoji tramvaj kousek pod konem ;D. Takovych pozustatku (patnik
uprostred niceho, ktery je ve skutecnosti kilometrovnikem, ruzny
propustky a mosty ...) muze byt leckde spousta byt trat jako takova
davno neexistuje. Ostatne co vim, tak trat pres Kamenickej senov do
Cesky lipy se navstevovala jakozto pozustatek historie (sem tam nejakej
prazec v lese) uz pred 30+ lety. V OSM ji mas taky zmapovanou celou.
Stejne tak mas zmapovanych hromadu zrusenych useku u sousedu - napr po
valce odstrizeny preshranicni useky do Nemecka/Rakouska.
_______________________________________________
talk-cz mailing list
talk-cz@openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
https://openstreetmap.cz/talkcz