Právě opravuji několik špatně otagovaných nabíjecích stanic pro auta a jelikož je to relativně nový tag, tak bych chtěl upozornit na nejčastější chyby. Případně rozvířit debatu, pokud se mýlím.
Dokumentace je zde: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Tag:amenity%3Dcharging_station Nejčastější chyby: * pokud je vedle sebe více nabíječek, tak netagujeme každou zvlášť (podobně jako u benzinek), ale jenom dohromady jenom jedním uzlem. Množtví dobíjených aut řešíme tagy capacity=* a počtem konektorů. Takže dvě stanice, která má každá Chademo konektor otagujeme: socket:chademo=2 * Vyjímkou z výše uvedeného je pokud jsou vedle sebe nabíječky různých operátorů. Např. ve Vystrkově. Pak ale pod jedním uzlem zmapujeme všechny nabíječky od jednoho operátora. * Operátor je název firmy, která to provozuje. Takže typicky "ČEZ" a nikoliv třeba "ČEZ (CCS/CHAdeMO/Mennekes type2)". * name=* - tak to je zatím dost nejednoznačné. Někdo tam kopíruje jméno operátora. Někdo tam dává jméno lokace. Ale zřejmě by tam neměly být věci jako "ČEZ stojan 2". To už raději bez jména. * capacity=* udává kolik auto současně může nabíjet. Teoretické maximum. V Česku většinou odpovídá počtu vyhrazených míst. Takže obvykle dva na jeden stojan. * V Česku má hodně stanic trojici kabelů: Type2, CSS a Chademo. Ty se tagují: socket:type2=1 socket:type2_combo=1 socket:chademo=1 Pokud znáte max. nabíjecí proud, tak můžete upřesnit - pro každou zásuvku: socket:chadem:output=50 kW Mirek _______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz