Dne 10. 12. 20 v 9:23 Antonin Tuma via talk-cz napsal(a): > Dobrý den, > budete-li vstřícní k požadavkům ochrany přírody, pak vám nabízíme z území > naší působnosti různé opravy chyb, které jsme > zjistili, a aktualizace vaší mapy (máte zastaralé údaje třeba k hranicícm > zvláště chráněných území).
Rádi bude spolupracovat s vámi, tak jako spolupracujeme s mnoha jinými organizacemi. Je ovšem nutné si uvědomit: * OSM nemá žádného vlastníka a ředitele, který by něco nařizoval. Jsme hromada dobrovolníku, která se snaží navrhovat pravidla podle jakých jedná. * základní pravidlo zní: "je to na zemi, je to v mapě". Pokud nás upozorníte na chyby v mapě, tak budeme moc rádi. Takovými chybami zcela jistě jsou: * zrušené turistické cesty * zákaz vstupu na cestu v určité období - koukám, že mapy.cz mají takové omezení na cestě ke Kostelíku a my ne. Pokud mě odkážete na nějaký zdroj, tak to rád do OSM přidám. * zákaz vstupu na cesty v CHKO (tady řešíme jak to technicky značit, nechci to zbytečně komplikovat) Za takové podněty budeme rádi a budeme na ně promptně reagovat. Správné rozhodně není mazat z mapy cokoliv co v terénu existuje. A nabídky "něco za něco" nás nechávají chladnými. Resp. trošku něketeré lidi popuzují. Je to jako by vám někdo nabídl, že vám do Punkvy vypustí splašky z autoservisu, ale jako vstřícný krok vám posbírá odpadky po lese. To by se vám asi taky nelíbilo. OSM mapa není jenom turistická mapa, ale používá ji široké spektrum lidí včetně jednotek integrovaného záchraného systému, pro které může mít informace o existenci nebo neexistenci cesty cenu lidského života. Tady ani trochu nepřeháním, takový případ máme dobře zdokumentovaný při zemětřesení v Nepálu. S pozdravem Miroslav Suchý _______________________________________________ talk-cz mailing list talk-cz@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz https://openstreetmap.cz/talkcz