Hej, Jeg kører et landsdækkende check i form af en afstandstabel mellem 226 punkter og der ville jeg med stor sandsynlighed have opdaget forskellen ift. sidste kørsel. Hvis noget er ændret meget, så kigger jeg efter et mønster og en logisk forklaring. Men kun én gang i kvartalet og næste gang er efter 1. april. Jeg har tidligere opdaget tilsvarende fejl, men typisk kun ifm. det overordnede vejnet. mvh Uffe Kousgaard Michael Andersen wrote: Jeg kan ikke umiddelbart forestille mig at det hul skyldes andet end et uheld.Jeg fandt iøvrigt det rettesæt hvor hullet opstod: http://overpass-api.de/achavi/?changeset=28449584. Jeg må sige at jeg overrasket over at hullet har fået lov at eksistere i næsten 2 måneder. Er der ikke nogen i området der holder øje med den slags? Onsdag den 18. marts 2015 15:01:30 skrev Niels Elgaard Larsen:Jeg fandt et hul i hovedvej 6, Roskildevej her: http://www.openstreetmap.org/node/1700040815 jeg har lukket det nu. Men det var en fejl ikke? Jeg har ikke kunnet finde nogen store byggeprojekter der._______________________________________________ Talk-dk mailing list Talk-dk@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk |
_______________________________________________ Talk-dk mailing list Talk-dk@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-dk