Bok! Pokrenuo sam neki pet projekt koji koristi osm podatke o javnom prijevozu pa malo gledam koje je stanje i nalazim dosta zbrke, pa bih volio mišljenje malo iskusnijih prije nego što krenem u veće zahvate.
Evo na primjeru autobusa 109, Črnomerec - Dugave. Prvo sam potražio što kažu wiki stranice: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Croatia/Javni_prijevoz#Zagreb Tu je navedena samo jedna relacija, ali to je samo jedan smjer: https://www.openstreetmap.org/relation/145956 Pregledavanjem karte, našao sam i suprotan smjer koji nije u wikiju: https://www.openstreetmap.org/relation/2104525 I također sam našao još jednu relaciju koja mapira rutu u oba smjera: https://www.openstreetmap.org/relation/6061416 Da li je poželjno imati 2 relacije za rute javnog prijevoza? Vidio sam da sve tramvajske linije imaju odvojene relacije za svaki smjer. Je li ok obrisati 6061416 i ostaviti samo starije relacije? Treba ih malo popraviti, fali dio rute oko rotora. Uglavnom, bio bih voljan uložiti nešto truda oko podataka i wikija, ali ne želim nikome gaziti po prstima u procesu. Pozdrav, -- Ivan _______________________________________________ Talk-hr mailing list Talk-hr@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-hr