Sveiki Radau įdomią viso pasaulio OSM duomenų pilnumo analizę. http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0180698
Čia mokslinis straipsnis, taigi tai nėra „lengvas pasiskaitymas“. Bet gal kam bus įdomūs matematiniai metodai ir rezultatai. Bendras pasaulinis OSM „pilnumas“ paskaičiuotas 0,83. Lietuva 0,97 Latvija 0,99 Estija 0,96 Lenkija 1,00 Baltarusija 0,90 Ukraina 0,94 Rusija 0,42 Prancūzija 1,00 Vokietija 1,00 Skaičiuota buvo naudojant du metodus: 1. Vizualus lyginimas. Paimami keli paskaičiuoti kvadratai (apie 1km2 kiekvienas), ant google ortofoto uždedamas OSM tinklas ir žiūrima, kiek trūksta kelių viršūnių. Lyginam su OSM esamų viršūnių skaičiumi ir gauname proporciją. 2. Prisipildymo (angl. saturation) metodas. Žiūrima, kokiu greičiui didėja bendras kelių ilgis. Čia imama mintis, kad yra kažkoks realus galutinis kelių ilgis, tai artėjant prie jo, pildymo greitis turėtų mažėti. Taigi imant istorinius duomenis galima paskaičiuoti ir apytikslį „galutinį“ tašką bei proporciją, kiek kelių jau suvesta. Gal kas kokių kitų įžvalgų turės, nes man pasirodė keistas Lietuvos rezultatas (mano galva turėtų būti daugiau). Manau Lietuvos rezultatas prastesnis už realų todėl, kad šioje analizėje nebuvo „užskaitomi“ service ir track tipo keliai. Kitavertus, neskaitant service ir track antrasis pilnumo (angl. saturation) metodas turėjo rodyti gerus rezultatus, nes jau daugiau nei metai, Lietuvoje kelių ilgis auga jau net ne service, o tik track ir mažesnių keliukų sąskaita. Žiūrėkite grafą „Kelių ilgis pagal tipus“: http://stat.openmap.lt/ -- Tomas Straupis _______________________________________________ Talk-lt mailing list Talk-lt@openstreetmap.org https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-lt